anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwnie skaczące ceny na licytacji.

steve13
#7 Wielbiciel#

Mam pytanie odnośnie przebiegu licytacji. Wygrałem aukcje, w której w ostatnich kilku minutach licytowana cena zachowywała się bardzo dziwnie. Zanim zalictowałem cena wynosiła ok 180zł, po minucie spadła do 150zł, po czym znów wzrosła do 180 i ponownie spadła. Czy takie zachowanie oznacza, że sprzedający manipulował ceną poprzez licytowanie samego siebie i usuwanie własnych ofert z innego konta? Czy powinienem zgłosić taki przebieg aukcji? Gdzie to zgłosić?

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

To może oznaczać, że sprzedający usuwał czyjeś oferty w licytacji, albo że ktoś licytował ponownie i obniżał swoje maksimum, złożone za pierwszym razem. Może to też oznaczać działania "spółdzielni", czyli zorganizowanej grupy ze sprzedawcą na czele, której celem jest podbijanie ofert tak, aby odkryć czyjeś maksimum, a potem usuwanie tych ofert i ponowne licytowanie o złotówkę niżej od maksimum osoby postronnej, aby sprzedać towar za możliwie najwyższą cenę. Zgłaszanie tego do Allegro ma niewielki sens, prawdopodobnie żadne działania nie zostaną podjęte.

oznacz moderatorów