anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywe wezwanie do zapłaty

elakrasowska5
#7 Wielbiciel#
 

Wita

 

Również otrzymałam takie email:

elakrasowska5_0-1583994858761.png

 

Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy uregulowania Twojego zobowiązania. Konieczne jest uiszczenie wpłaty w wysokości 1.98, aby zapobiec blokady konta. Jeżeli wpłata nadal nie zostanie uregulowana - Twój dług przejmie windykacyjna.
 

Prosimy o dokonanie opłaty 1.98. [edycja]

oznacz moderatorów
56 ODPOWIEDZI 56

edzia3
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj otrzymałam taką wiadomość, z dokładnie taką samą kwotą

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@elakrasowska5 @edzia3 Było wiele razy - to NIe email od Allegro ! Pishing.

1. Olać

2. NIE KLIKAĆ w żadne linki

3. Zgłosić do Allegro

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

eklb
#1 Nowicjusz#

Podłączam się

Szukałam informacji co zrobić z wezwaniem do zapłaty z allegro, tutaj uzyskałam odp

Dzięki

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@elakrasowska5 @eklb @edzia3 Czy ten pishing ( możecie zobaczyć adres z którego jest wysłany to nie @allegro.pl ) był wysyłany tylko do osób których nick zaczyna sie na "e" ? 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash Raczej nie ma takich zależności. 

PS. Czy problem z emotikonami nadal u Ciebie wystąpuje? Widzę "lekko uśmiechniętą buźkę" na końcu Twojej wypowiedzi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_, a ja widzę uśmieszek na holioli avatarku 🙂 mńu mńu 😙

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_Tak, cały czas. Nawet miałem się upomnieć. Te buźki to po prostu tworzę "z palca".

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

edzia3
#7 Wielbiciel#

To bylo z linka allegro@metropol23.net.pl dlatego też nie zareagowalam na tą wiadomość 🙂 

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

https://allegro.pl/pomoc/kontakt

Polecam tutaj zadawać pytania jeśli nie ma się pewności czy wysyłali takiego maila, 2 min i jest odpowiedź.

Również polecam sprawdzać:

 

1. Adres mailowy- coś nie pasuje to olać, albo zapytać działu pomocy

2. Jak Allegro chce wpłaty za fakturę to olać maila a sprawdzić fakturę w zakładce finanse

 

oznacz moderatorów

ARKOT5
#7 Wielbiciel#

Moja wiadomość jest podobna

Szanowny Pani/Panie,
Według naszej wiedzy nie uregulowali Państwo długu wynikającego z zobowiązania z naszym serwisem.
Prosimy o przelanie 2.32 PLN w celu dalszego korzystania z naszych usług. W przypadku braku uregulowania zaległości Państwa konto zostanie zawieszone, a dług przejmie windykacja. Allegro zrób coś 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

A co ma Allegro do tego? czy adres email wygląda jak od allegro (@allegro.pl @allegromail.pl)? Nie 🙂

oznacz moderatorów

KONSTANCJA150275
#9 Pomysłodawca#

ja też taki dostałam, to wirus

oznacz moderatorów

KONSTANCJA150275
#9 Pomysłodawca#

plaallegro@metropol23.net.pl- to adres, który mi sie wyswietlił jako nadawca tej wiadomości- dostałam podobnego maila, który został zablokowany przez antywirus jako niebezpieczna strona, gdy kliknełam w okienko zapłać- nie klikajcie  w żadne zapłac, to wirus jakiś

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Kwoty nie są zbyt wygórowane, widać że jedzą małą łyżeczką

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@majster_man Mówisz o tym, że to 1,98zł? To Cię uświadomię, że po przekierowaniu na podstawioną stronę banku, złodzieje mają dostęp do Twojego konta - skoro sam im podałeś login i hasło. A wtedy - sam się domyśl, co dalej się dzieje. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

aniakubala1
#7 Wielbiciel#

Dziś dostałam taką wiadomość od Allegro a wiem ,że wszystko mam uregulowane .... Proszę sprawdzić i odpisać na mojego maila czy to jest prawda.  Szanowny Pani/Panie,
Według naszej wiedzy nie uregulowali Państwo długu wynikającego z zobowiązania z naszym serwisem.
Prosimy o przelanie 2.32 PLN w celu dalszego korzystania z naszych usług. W przypadku braku uregulowania zaległości Państwa konto zostanie zawieszone, a dług przejmie windykacja.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Olać takiego maila, zwykłe oszustwo

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@aniakubala1Po pierwsze , nie spamuj tylko poczytaj wcześniejsze posty tutaj. Po drugie zignoruj, nie klikaj na nic to pishing, po trzecie zgłoś do Allegro

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

aniakubala1
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób zgłosić to do Allegro? Gdzie można do nich napisać?

oznacz moderatorów