anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywe wezwanie do zapłaty

elakrasowska5
#7 Wielbiciel#
 

Wita

 

Również otrzymałam takie email:

elakrasowska5_0-1583994858761.png

 

Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy uregulowania Twojego zobowiązania. Konieczne jest uiszczenie wpłaty w wysokości 1.98, aby zapobiec blokady konta. Jeżeli wpłata nadal nie zostanie uregulowana - Twój dług przejmie windykacyjna.
 

Prosimy o dokonanie opłaty 1.98. [edycja]

oznacz moderatorów
56 ODPOWIEDZI 56

Aenvis
#7 Wielbiciel#

Witam. Dostałem dzisiaj maila od niby Allegro Sp. z. o. o. gdzie jest napisane że mam dług 2,32zł i mam zapłacić bo konto zostanie zawieszone,a  dług przejmie windykacja. Teraz pytanie. Czy mail: plaallegro@metropol23.net.pl jest to prawdziwy mail? Podsyłam screena całości w załącznikuzdj.png

 

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

@Aenvis 

 

Olej temat, to jest zwykłe oszustwo

 

Moderatorzy może przypniecie taką informacje gdzieś przy zakładaniu tematu? 🤣

oznacz moderatorów

alexandra82
#7 Wielbiciel#

Witam, otrzymałam takiego samego maila.

 

Co to jest??

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

To próba oszustwa. Nie odpowiadaj na tego maila, nie klikaj w linki, dodaj adres do czarnej listy spamerów.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@AenvisJeżeli umiesz czytać poczytaj watki poniżej ( a jest ich wiele) - tak to pishing, nie nie klikaj w nic, złgoś dl Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@pinsplashJa wiem, że Ty bardzo, bardzo, ale to bardzo pragniesz zostać moderatorem na tym forum, ale może zamiast wygłaszać ciągle te same, impertynenckie uwagi ("Jeżeli umiesz czytać..." - co to ma znaczyć, Panie @msniezek ?)  w każdym wątku dotyczącym fishingu, sam wreszcie przeczytaj i zacznij stosować regulamin skupiając się na punkcie dotyczącym "wielokrotnego wysyłania tej samej wiadomości (spam) lub wielu różnych wiadomości w bardzo krótkich odstępach (flooding)".

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:79179573Takich emaili pojawia się ostatnio dziennie po kilka. To forum pomocy należy sprawdzić czy takiego tematu już nie było, bo dodając kolejny wątek zrzucasz być może istotniejszy temat poza pierwsza stronę. Tego wymaga kultura pisania na forum. Tak jestem czasem uszczypliwy - natomiast zgadza się podałeś poprawnie definicję spamu, którą te wiadomości spełniają.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@pinsplash, Wierz mi lub nie, ale dla osoby, która przyszła tu szukać pomocy i założyła 1 (słownie: JEDEN) nowy temat jej wątek jest najistotniejszy i ta osoba oczekuje, żeby odpowiedzi na jej wątpliwości pojawiły się właśnie w nim. Nie ma obowiązku przeczesywania setek innych wątków w poszukiwaniu rozwiązania swojego problemu tylko dlatego, że jakiś samozwańczy moderator z SETKAMI POSTÓW na koncie próbuje przeszczepiać tutaj swoje widzimisię prosto z elektroda.pl.

Dlatego nie bądź uszczypliwy, daj się lubić. A jeśli masz problem z negatywnymi emocjami, jeżeli wiesz, że zbyt łatwo im ulegasz, zachęcam do zakupu gadżetów pomagających się odstresować - gniotki w różnych kształtach i antystresowe kolorowanki znajdziesz na Allegro. A może ulubiona muzyka lub głośne przekleństwo wykrzyczane do monitora sprawi, że negatywna energia Cię opuści? Na cokolwiek się zdecydujesz, będzie to lepsze niż zamieszczanie nienawistnych postów w Społeczności.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, @pinsplash 
@nick przecinek spacja wiadomość
okej? 🙂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@KONSTANCJA150275, ty chyba nie wiesz co znaczy słowo wirus 🙂
toż to zwykła strona pishingowa, ale mam nadzieję, że to nie twój pierwszy dzień w internetach 😛

oznacz moderatorów

KONSTANCJA150275
#9 Pomysłodawca#

i po co taki uszczypliwy jesteś , mohę nie wiedzieć

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

bo nie chodzi o treść maila, tylko o jego adres, zwracaj uwagę na szczegóły,
(czy adres email wygląda jak od allegro (@allegro.pl @allegromail.pl))
a temat był 27862 razy już 🙂

oznacz moderatorów

bernadetadryla05
#2 Obserwator#

Witam. Dostalam maila aby opłacić 1.98 zł bo zablokują mi konto, a jak nie opłaca to windykacja. Maila dostałam od allegro@metropol23.net.pl. oczywiscie to jest jeden wielki wal...😬

oznacz moderatorów

Isslandia
#7 Wielbiciel#

Dobry wieczór, również takie coś dostałam. O co chodzi???  Nikt ich nie namierzy?

 

".....Dnia 17 marca 2020 18:25 Allegro Sp. z o. o. <plaallegro@metropol23.net.pl> napisał(a):

Szanowny Pani/Panie,
Według naszej wiedzy nie uregulowali Państwo długu wynikającego z zobowiązania z naszym serwisem.
Prosimy o przelanie 2.32 PLN w celu dalszego korzystania z naszych usług. W przypadku braku uregulowania zaległości Państwa konto zostanie zawieszone, a dług przejmie windykacja.
 

Prosimy o natychmiastową wpłatę 2.32.

 

 

 

 
 
 
 

 

 

oznacz moderatorów

bernadetadryla05
#2 Obserwator#

Dostałam dokładnie tą samą wiadomosc. Masakra. Niech allegro coś z tym zrobić...pozdraw poz

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@bernadetadryla05,
cytując siebie:
A co ma Allegro do tego? czy adres email wygląda jak od allegro (@allegro.pl @allegromail.pl)? Nie 

oznacz moderatorów