anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywy opis produktu

Mitsuro
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam pytanie jak zgłosić oszusta, który podaje fałszywe informacje w opisie? Chodzi o stację multimedialną do samochodu, oszust podaje , że posiada ona ekran pojemnościowy Samsung co jest nie prawdą, w opisię jest jeszcze kilka takich marketingowych kłamstw, zadałem pytanie o produkt, a następnie o matrycę i już nie odpowiada ? co można zrobić ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

Przy każdej aukcji jest opcja zgłoś na samym dole Guziczek Zgłoś naruszenie zasad 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mitsuro
#7 Wielbiciel#

Dzięuję za info, ale to nie działa bo zgłąszam kilka razy i nic. kolega kipił tą stację do Mitsubishi odkręciliśmy 2 śrubki i od razu widać, że to chińska tania matryca jest podany model i nie jest to żaden SAMSUNG, bezczelny kit.. jak inaczej można to zgłosić ? żeby opisać o co chodzi ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Złóż reklamację do sprzedawcy za nie zgodny z opisem, a do allegro możesz napisać przez formularz kontaktowy https://allegro.pl/pomoc/kontakt

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mitsuro Reklamuj niezgodność z opisem, jeśli sprzedawca uzna Twoją reklamację, powinien wymienić towar na zgodny z ofertą lub zwrócić całą wpłatę i koszt odesłania. Poczytaj o zasadach reklamacji z tytułu rękojmi na stronie UOKiK.

Rozpocznij ze sprzedającym dyskusję przez Allegro aby wyjaśnić problem, będzie miał 24 godziny na odpowiedź, a gdy to nie nastąpi, do dyskusji włączy się pracownik Allegro, który spróbuje Ci pomóc. W dyskusji możesz też poprosić pracownika o pomoc gdy sprzedawca odpowie, ale nie będzie chciał załatwić sprawy zgodnie z zasadami.

Dyskusję na Allegro otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

RED
#17 Koryfeusz#

Przepisy prawa są jednoznaczne - jeżeli Sprzedawca opisuje jakąś funkcjonalność w  towarze to musi ona w nim być

Prawo stoi po Twojej stronie tak napisał @xyz96 

masz wiele możliwości działania np: możesz podać delikwenta do sądu o wydanie rzeczy zgodnej z opisem i itp

oznacz moderatorów