anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fakt Vat

dulmax
#1 Nowicjusz#

Witam.

Mam problem z Fakt Vat mianowicie skorzystałem z programu Smart kwota jaką zapłaciłem 163 zł , Fakt dostałem na 169 zł Przelew został wykonany z konta firmowego co dalej nie ma pokrycia na 6 zł .

Od sprzedającego dostałem informacje .Cytuje 

 Faktura jest prawidłowo wystawiona. Skorzystał Pan z programu Allegro Smart i kwota jaką my dostawiliśmy to 169 zł gdyż Allegro dopłaciło do wysyłki. 

Pozdrawiam 

Jacek

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

exoryna
#14 Krzewiciel#

No i? Jakies pytanie masz? 

oznacz moderatorów

dulmax
#1 Nowicjusz#

 Księgowo jest problem skąd wziąć pokrycie na 6 zł skoro z konta wypłynęło mniej o 6 zł  

oznacz moderatorów

kitchener1
#9 Pomysłodawca#

moim zdaniem, 

- ujmujesz kwotę jaką zapłaciłeś - czyli 163,-

- musisz opisać f-rę, 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem sprzedawca wystawił Ci za wysoką fakturę. Niech dla Allegro wystawi fakturę na 6 zł, skoro od nich dostał tę kwotę.

oznacz moderatorów

kitchener1
#9 Pomysłodawca#

moim zdaniem, f-ra wystawiona prawidłowo, ponieważ :

...Sprzedawca powinien wystawić klientowi /nabywcy f-rę sprzedaży obejmującą cenę produktu + koszt dostawy. Bo tyle faktycznie otrzymał. Nie ma znaczenia, czy klient korzysta z Allegro Smart, czy nie...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, sprzedawca powinien klientowi wystawić fakturę na taką kwotę, jaką od niego otrzymał. Zapytaj w US.

oznacz moderatorów

kitchener1
#9 Pomysłodawca#

możliwe, tylko że sprzedający otrzymał 169,-

- natomiast pytający pisze: ...Księgowo jest problem skąd wziąć pokrycie na 6 zł skoro z konta wypłynęło mniej o 6 zł  ...

- więc moje zdanie to ; NIE szukać "pokrycia na 6,-, tylko ująć kwotę faktycznie zapłaconą czyli 163,-

- f-rę dokładnie opisać , podpiąć dowód zapłaty

oznacz moderatorów