anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Falszowanie pozytywnych opini Ketosmart

MAMY ROZWIĄZANIE!
Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Dobry wieczór , w trakcie dyskusji z nieuczciwym sprzedawca oferujacym produkt zupelnie niezgodny z opisem, wizualizacja graficzna i oferta ( Ketosmart - lamki i sople led ) zauwazylam dziwne statystyki identycznych pozytywnych opini :

14 listopada opinie od d...2 10 razy to samo - 5 gwiazdek
23 listopada 11 opini od r..z ta sama tresc - 5 gwiazdek 

Czy to uczciwe / spotkaliscie sie z tym wcześniej ?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

20201205_100439.jpg

 A dostałam to . Uczciwy czy oszust ?

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Po pierwsze - nie widzimy Twoich screenów. Żeby były widoczne, musi je zatwierdzić moderator. Po drugie - niezgodność z opisem się po prostu reklamuje, sprzedawca odpowiada z ramienia rękojmi. Po trzecie - UOKiK zajmuje się zbiorowymi naruszeniami praw konsumentów. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
artur198613
#11 Animator#

Jeżeli Ci towar nie odpowiada, po prostu go zwróć. W czym jest problem?

oznacz moderatorów
Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

W tym jest problem, że Ketosmart nie widzi żadnego problemu w tym ze przesyła zupełnie coś innego niż w ogłoszeniu. Jako rozwiązanie problemu zaproponowano mi ten sam produkt co dostałam,  czyli zupełnie inny niż ten za który zapłaciłam

Taki drobiazg. Ja oczywiście zwrócę produkt bo identyczne są na Marywilskiej 44 za pół ceny ale chodzi też o uczciwość i nie oszukiwanie kolejnych Klientów. 

oznacz moderatorów
Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Poproszę o email to wyślę screeny. Produkt juz reklamuję przez Allegro. To nie jest po prostu niezgodność z opisem tylko nabijanie ludzi w butelkę. Ja się nabrałam - nie wiem jak mogę wytłumaczyć powszechną w tym wątku akceptację tego procederu. Jakbyś zamówił czerwonego mercedes a dostał białego fiata... I bym napisała ze to po prostu się reklamuje. Kilkadziesiąt podobnych ogłoszeń to już UOKIK. 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Anna79_2004Zapewne większość to sprzedawcy a niektórzy zamiast oczyszczać swoje środowisko to będą się wzajemnie kryć i usprawiedliwiać, taki "klimat" co do powszechnej akceptacji 😉

Jesli chodzi o oceny to zauważyłem że stare wygi i kumaci legalnie sobie mogą natrzaskać pozytywne oceny, opinie i z pewnością to robią, wszystko kwestia ceny jaką są gotowi zainwestować 😉

Inna sprawa to możesz zgłosić te wszystkie nieprawidłowości i zablokują aukcje lub uzytkownika, jak już tu czytałem, nie za takie rzeczy blokują 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Anna79_2004
#8 Zapaleniec#

Wszystko zgłosiłam. Mam dokładnie takie same przemyślenia ( poczytałam trochę wątki wypowiadających się profili ). Przykre, chyba Allegro trochę nad tym straciło panowanie - ale każdy sytem można obejść - Polak potrafi. Dziekuję za opinię i dobrej nocy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Anna79_2004 Rzeczywiście, te serie pozytywnych ocen od tych samych osób wyglądają bardzo podejrzanie, ale tak w ogóle, moim zdaniem, nie powinno się zwracać uwagi na opinie o produkcie, tam praktycznie nie ma negatywnych ocen, jest ich mało, co też może budzić wątpliwości. Zawsze lepiej brać pod uwagę oceny wystawione sprzedawcy - są wszystkie z ostatnich 12 miesięcy i bardzo trudno je zmanipulować.

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

To naprawdę jest bardzo prosty sposób dla większego sprzedawcy aby zdobyć dodatkowo dużo bardzo dobrych opinii i ocen. Odkryłem to analizując mojego sprzedawcę u którego było ewidentnie coś nie tak, gdyż ogrom dziwnych pozytywów nie pasował zupełnie do systematycznych i cyklicznych negatywów. Wygląda to mniej więcej jak by piszący negatywy pisali o kimś innym a pozytywy też zupełnie o kimś innym. Jednak nie będę tu podawał jak ewentualnie mogą to robić niektórzy nieuczciwi sprzedawcy aby nie posłużyło innym. Bynajmniej gdybym był cwaniakiem i nieuczciwy to z pewnością bym też tak robił tym bardziej że nie ma możliwości udowodnienia takiego mechanizmu a wszystko jest robione bez łamania prawa i regulaminów.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów