anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Filtrowanie ofert zawęża zamiast rozszerzać

frulik
#8 Zapaleniec#

W wielu kategoriach filtrowanie zawęża wyniki (i dotyczy to zarówno wersji PC, jak i mobilnej).

Przykładowo : Allegro/Dom i Ogród/Budownictwo i Akcesoria/Elektryka i akcesoria/Przedłużacze

Bez filtru -> 100 stron ogłoszeń

Filtr: liczba gniazdek: 8 -> 17 stron ogłoszeń

Filtr: liczba gniazdek: więcej niż 8 -> 18 stron ogłoszeń

Oba powyższe filtry -> 2 strony ogłoszeń

Takie zawężające filtrowanie znalazłem jeszcze w kilku kategoriach (np meble/łóżka)

Dla odmiany procesory:

bez filtra -> 100sztron; filtr: i7 -> 24strony, filtr: i5 -> 44strony; oba filtry -> 67stron

Dając kilka filtrów z jednej grupy chcę rozszerzyć poszukiwanie. Zawężanie jest filtrowanie w różnych grupach, a nie w jednej.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Filtrowanie ofert zawsze zawęża wyniki i jest to prawidłowe. Bez żadnego filtrowania masz więcej wyników. 

oznacz moderatorów

frulik
#8 Zapaleniec#

Nie prawda. W tej samej grupie rozszerza co napisałem na przykładzie. Proszę sprawdzić. To zawsze tak działało. Podkreślam - w jednej grupie.

Zresztą jeśli np w procesorach zaznaczyłbym i5 oraz i7 to bym żadnego nie widział, bo taki nie istnieje, a widzę wszystkie i5 oraz wszystkie i7, za to innych nie widzę.

To właśnie jest normalne działanie. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@frulik dzieje się tak, ponieważ filtry nie są brane osobno pod uwagę, system szuka ofert posiadających wszystkie z zaznaczonych filtrów. Więc tam gdzie jest to możliwe np. w rowerach, przedłużaczach czy meblach (ale nie np. w procesorach) zaznaczenie kilku filtrów będzie powodowało, że wyświetlimy oferty, które mają oba parametry. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów