anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Formularz zwrotu pieniedzy na Allegro a informacje zawarte w nim.

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#
Spoiler
Krotkie pytanie.

W  przypadku braku towaru, pomylek itp istnieje narzedzie takie jak zwroc wpłate i podaj powod np  Towar niedostepny.



Teraz pytanie, co widzi kupujacy i dlaczego kazdy zwrot w ktorym nie informuje kupujacego telefonicznie konczy sie pretensjami i negatywem np Oddal mi pieniadze bez słowa wyjasnienia.

Dla mnie wystarczajacym wyjasnieneim jest " towar niedostepny:



-Czy podawany jest powod zwrotu

-W ktorym miejscu jest wyswietlane info ze pieniadze zostaly zwrocone.I nie chodzi o to ze sa juz zwrocone i sa na koncie
tylko informacje o realizacji zwrotu przyklad :
Sprzedajacy zrobil  wlasnie zwrot, z powodu ....  pieniadze znajda sie na koncie do x dni roboczych bla bla



Ja nie mam mozliwosci zobaczyc jak wyglada taki proces ze strony kupujacego.





ciekawe czy jest to tak swietliscie ukazane jak nowa dyskusja dla sprzedajacego.






oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ZakupyMaawSport, w chwili zakupu dochodzi do zawarcia prawnie wiążącej umowy sprzedaży, z której każda ze stron powinna wywiązać się na warunkach przedstawionych w ofercie. Jako sprzedający nie masz możliwości odstąpienia od zawartej umowy sprzedaży. Umowa może zostać uznana za niebyłą wyłącznie na mocy porozumienia stron - obowiązek informacyjny jest więc po Twojej stronie.

Natomiast niezależnie od powodu zwrotu kupujący otrzyma powiadomienie mejlowe o zwrocie środków.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

A to powiadomienei mailowe ma zwiazek z ikona " dzwonka" czyli powiadomienia na Allegro.

Podobnie jak

-Masz nowa wiadomosc w dyskusji

-Rozpoczela sie podroz twojej paczki.

 

Czy to moze zwykly mail ktory sobie kupuajcy ma sprawdzic? O ile to robi

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ZakupyMaawSport Kupujący mogą mieć słuszne pretensje. Sprzedający nie ma podstawy prawnej do odstąpienia od umowy. To, że Allegro daje im takie narzędzie i wybór "towar niedostępny" nie oznacza, że jest to zgodne z zasadami. 

oznacz moderatorów