anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie mogę znaleźć dane do korespondencji do sprzedającego

Client:39678928
#2 Obserwator#

Niestety sprzedający nie odbiera korespondencji od Rzecznika Praw Konsumenta na podany adres na koncie Allegro.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:39678928, a czy mogę Cię jeszcze prosić o nakreślenie swojego problemu, który umotywował skierowanie sprawy do Rzecznika Praw Konsumenta? 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:39678928
#2 Obserwator#

Obuwie w trakcie trwania gwarancji uległo uszkodzeniu. W jednym bucie puściły szwy i oba zaczęły się rozklejać.
Po negatywnym rozpatrzeniu reklamacji poprosilam o opinie biegłego sądowego z dziedziny obuwnictwa. Ów biegły jednoznacznie stwierdził, że reklamacja powinna zostać uznana.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:39678928, rozumiem. Niestety decyzja reklamacyjna należy do Sprzedającego - nie możemy ją podważać. Możesz przekazać Sprzedającemu dokument poprzez Centrum Wiadomości.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:39678928
#2 Obserwator#

Te obuwie zakupiłam dwa lata temu, teraz nie ma tego sprzedającego na Allegro i nie mogę nawet wejść na jego profil.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A sprzedaje na Allegro?

oznacz moderatorów

Client:39678928
#2 Obserwator#

Już nie. 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Chodziłaś w butach przez dwa lata i dziwisz się, że się zużyły? No bez jaj

oznacz moderatorów

Client:39678928
#2 Obserwator#

Minęło pół roku jak obuwie sie zniszczyło. Ta sprawa reklamacji tyle trwa.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:39678928, podasz numer tego zamówienia? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:39678928
#2 Obserwator#

nr ba161ed2-84cf-11ea-94b4-7fc90dbe7852

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:39678928, dziękuję. Zweryfikuję tę sprawę. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:39678928, czy możesz dać znać, kiedy dokładnie składałaś reklamację i w jakiej formie? 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:39678928 
Jeżeli sprzedający nie funkcjonuje już na Allegro to i podany niegdyś przez Niego adres ma prawo być nieaktualny. 
Aktualny adres rejestrowy przedsiębiorcy można znaleźć np. po NIP-ie w CEIDG (dla JDG), a dla spółek np. w KRS.

Ale takie elementarne rzeczy to RPK powinien wiedzieć ...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:39678928
#2 Obserwator#

Oczywiście. Tylko problem w tym, że ów firma ma różne numery NIP i różne adresy. 
Niestety nie odbiera korespondencji. Myśle, że te dane które podał do swojego konta Allegro jako sprzedawca i z których to danych wysyłam mi towar są faktyczne.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:39678928 
firma ma różne numery NIP

Rzecznik Ci tak powiedział ?
Kupiłaś u konkretnego przedsiębiorcy (legitymującego się konkretnym numerem identyfikacji podatkowej). 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:39678928
#2 Obserwator#

Tak, Pani powiedziała mi ze mam im wysłać wiarygodny adres, bo na ten adres który podałam,nikt nie odbiera od nich korespondencji.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:39678928 
Podaj NIP tego przedsiębiorcy.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:39678928 Krótko mówiąc, Pani Rzecznik cię spławiła. Ona doskonale wie jak ustalić adres przedsiębiorcy i ma więcej możliwości niż ty. A przedsiębiorca prawdopodobnie z premedytacją nie odbiera pisma od RPK.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

 Gdyby RPK chciał coś zdziałać to by zdziałał bo nie ma w polskim prawie czegoś takiego jak "nie odbiorę pisma więc udajemy, że sprawa nie istnieje".

oznacz moderatorów