anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gwarancja Elektroniki kto ma potwierdzić prawidłowy montaż w pojeździe?

luka__s
#1 Nowicjusz#

Zakupiłem Regulator napięcia do quada , pochodził 6 miesięcy i się popsuł.

Chciałem odesłać na gwarancji , ale sprzedawca napisał do mnie wiadomość:

"W przypadku elektroniki gwarant wymaga dostarczenia dokumentu potwierdzającego prawidłowy montaż w pojeździe. "

Kto ma to potwierdzić?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@luka__s to nie korzystaj z gwarancji bo to dobrowolne świadczenie i na zasadach gwaranta tylko reklamuj z tytułu rękojmi do roku domniema się wada była w produkcje po roku musisz to udowodnić 🙂  

A w razie co jak chcesz ciągnąć gwarancje  to udaj się do warsztatu gdzie to Ci montowali i poproś o pismo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@luka__s Tu masz opis i reklamuj z tytułu rękojmi, za towar odpowiada sprzedający a nie producent: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/sprzedający ma 14 dni na rozpatrzenie.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@luka__s 
Dokumentem potwierdzającym prawidłowy montaż w pojeździe może być np. oświadczenie kupującego, że postępował zgodnie z dołączoną do produktu instrukcją w j. polskim.
(brak instrukcji w j. polskim zamyka gwarantowi możliwość wykazania ew. "nieprawidłowego" (niezgodnego z instrukcją) montażu).
Sprawdź również czy w warunkach gwarancji przekazanych Ci w chwili zakupu był zapis na który teraz powołuje się sprzedawca (jeżeli nie było go - to nie może teraz stawiać dodatkowych warunków).
Ponadto jeżeli w warunkach gwarancji są zapisy uciążliwe dla Ciebie - to zgłoś reklamację z tytułu rękojmi do sprzedawcy (nie do gwaranta).
Uprawnienia z tytułu ustawowej rękojmi mogą być realizowane niezależnie od uprawnień z tytułu dobrowolnej gwarancji.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów