anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gwarancja na aukcji, która się zakończyła

fairoo
#8 Zapaleniec#

Witam mam pytanie o działanie gwarancjii na produkt do ktorego wygasła aukcja.

Poczatkiem 2019 r kupiłem zegarek smartwatch mi band 3. Wszystko działało jak trzeba do czasu aż go nie odstawilem do szafy, spędził tam 2 miesiące i teraz wgl nie mogę go włączyć. 

Moje pytanie :  czy skoro aukcja wygasla, a sprzedający miał w opisie że daje gwarancje na 2 lata *(zostało 5 miesięcy) czy mogę liczyć na wymianę zegarka lub zwrot pieniędzy?? Dziękuję za odpowiedź 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedawca dał 2 lata gwarancji to masz prawo reklamować, brak aukcji nic nie zmienia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, pisz pismo do sprzedawcy w tej sprawie, aukcja na Allegro, która wygasła, nie ma tu nic do rzeczy. Pamiętaj też, że oprócz gwarancji możesz korzystać z rękojmi, która dla firm jest obowiązkowa i trwa 2 lata. Zazwyczaj też warunki rękojmi są bardziej korzystne od warunków gwarancji. Poczytaj o reklamacjach na stronie UOKiK.

oznacz moderatorów

fairoo
#8 Zapaleniec#

Czyli chyba wszystko uda się załatwić. .. narazie próbuje się do tego pana dodzwonić ale nie odbiera.

A to że nie mam paragonu nie wpłynie na moja szkodę? Mam natomiast zakup w moje allegro i jak dobrze poszukam to i w przelewach znajde. 

Jeśli nie odbierze telefonu jakie dokładnie pismo powinienem napisać??

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie dzwoń, takich rzeczy nie załatwia się przez telefon. Wyślij pismo reklamacyjne, najlepiej na podstawie rękojmi, nie gwarancji. Paragon nie jest potrzebny, wystarczy jakikolwiek dowód zakupu, może być przelew, wydruk aukcji itp. W piśmie podajesz wszystkie dane zakupu, swoje dane i żądania, na przykład naprawa, wymiana. Poszukaj w sieci wzorów pisma, odwiedź stronę UOKiK. Brak odpowiedzi na reklamację w ciągu 14 dni oznacza jej uznanie. Na razie nie odsyłaj zegarka, wyślij samo pismo, czekaj na reakcję. Pismo najlepiej wysłać i pocztą poleconym i mailem. https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/

oznacz moderatorów

fairoo
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za cierpliwość i odpowiedzi. Właśnie tak zrobię. Czyli wysyłając reklamację mam czekać aż gościu się do mnie sam odezwie czy ja mam próbować nawiązać znim kontakt po wysłaniu formularza? Jeśli się nie odezwie przez  te 2 tygodnie pisać do allegro ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

On ma obowiązek ustosunkować się do reklamacji w ciągu 14 dni od jej otrzymania. Po takim czasie Allegro już Ci nie pomoże w razie problemu. Kontaktuj się raczej z rzecznikiem konsumentów, oni pomagają bezpłatnie.

oznacz moderatorów