anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gwarancja na przedmiot od osoby prywatnej

MAMY ROZWIĄZANIE!
kamenos
#2 Obserwator#

Sprzedający posiada zakupiony jako prezent , zegarek z USA. Zegarek jest nowy , posiada papiery, niestety nie posiada paragonu ani faktury zakupu. Chcę kupić ten zegarek , jednak ze względu na cenę nurtuje mnie jedna sprawa - jeżeli po zakupie zegarek okaże się "nie w pełni sprawny" to czy sprzedającego obowiązuje jakaś forma gwarancji czy rękojmi. ?? Zegarek jest dosyć skomplikowany (solar, radiocontroll itp) , stąd moje pytanie

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#

@kamenos Tak, sprzedający prywatnie jest odpowiedzialny za towar z ustawowej rękojmi przez 2 lata i w tym czasie można u niego składać ewentualne reklamacje z powodu wad lub niezgodności z opisem. Na Allegro zabezpiecza Cię także do pewnego stopnia Program Ochrony Kupujących przez 6 miesięcy.

oznacz moderatorów
kamenos
#2 Obserwator#

Czy rękojmia obowiązuje zarówno przy Kup teraz jak i licytacji ??

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kamenos Tak.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kamenos Jeśli nie jest wyłączona....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kamenos Gwarancja jest od producenta,od sprzedawcy prywatnego jest rękojmia, 2 lata, także masz bezpieczeństwo zakupów (POK), tu masz opisane co mówi prawo:https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/konsument-w-sieci/686272,Zakupy-przez-Internet-od-osoby-...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

😄

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kamenos Czy sprzedający wyłączył rękojmię?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
kamenos
#2 Obserwator#

Na razie dogaduję się ze sprzedającym o wystawieniu przedmiotu i namawiam go aby to zrobił. Rozumiem że w trakcie wystawiania może wyłączyć opcję rękojmi - czy dobrze rozumiem ??  Czy dla mnie jako kupującego - brak tej opcji (rękojmi) będzie widoczny ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kamenos Dobrze rozumiesz. Jest jeszcze taka opcja jak wady ukryte.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kamenos Nic mu nie wspominaj o rękojmi, lepiej aby jej nie wyłączał. Wyłączenie polega na tym, że w aukcji napisze iż wyłącza rękojmię - to wszystko. Ta informacja musi być dla Ciebie widoczna.

oznacz moderatorów
kamenos
#2 Obserwator#

Wsztstko jasne - podziękowania

oznacz moderatorów