anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu jest na opłacenie licytacji?

booka49
#8 Zapaleniec#

Z tego co wyczytałam w regulaminie wynika że na opłacenie licytacji jest 30 dni. Wyjątek stanowią sytuacje, kiedy sprzedający ustali krótszy termin ale dotyczy to tylko sytuacji skorzystania z opcji Kup teraz. Czy Sprzedajacy może ustalić termin krótszy niż 30 dni w przypadku klasycznego wygrania licytacji? Jeśli tak, to czy możecie wskazać punkt w regulaminie który o tym mówi? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na AL na opłacenie masz 5 dni .Na normalnym allegro jest tak jak piszesz (30 dni) ale sprzedawcy z różnych powodów np.trwałość produktu mogą w aukcji zaznaczyć jaki czas dają na opłatę . Biorąc udział w aukcji znasz zasady jakie zaznaczył sprzedawca i jak są dla ciebie nieodpowiednie możesz poszukać innego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Regulamin allegro:

7.5.

W przypadku braku innych ustaleń stron Transakcji, Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar:

a. w ciągu 7 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz,

b. w ciągu 14 dni w przypadku Oferty z opcją Kup Teraz dla której Kupujący wybrał wpłatę przelewem tradycyjnym,

c. w ciągu 30 dni w przypadku Licytacji.

W PRZYPADKU BRAKU INNYCH USTALEŃ STRON TRANSAKCJI obowiązuje to co jest podane w punktach a-c.
Jeśli takie ustalenia są to obowiązują te ustalenia. Za ustalenia można uznać zapis o terminie płatności zawarty w ofercie.

oznacz moderatorów

booka49
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

W tym przypadku Sprzedający informację o terminie wpłaty umieścił nie w opisie aukcji tylko w zakładce "O sprzedającym" i po prostu jej nie zauważyłam. 

Dziękuję za wyjaśnienie 🙂 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@booka49 Niestety, według Allegro takie informacje nie mogą być zawarte w opisie aukcji ale w odpowiednich zakładkach (do których mało kto zagląda).W opisie aukcji, mają być zawarte tyko i wyłącznie informacje dotyczące przedmiotu.W innym przypadku oferta może zostać przez Allegro usunięta jako niezgodna z regulaminem.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@booka49 Zastanawiam się, po co licytować przedmiot, żeby zapłacić za niego za tydzień, dwa, trzy ? Jak licytuję to pilnuję czy wygrałem, czy nie. Wygrałem > płacę > i po sprawie. A nie licytuję "bo mi się nudzi" > jak wygram to nie zapłacę i co mi zrobią ? > a sprzedający niech się martwi przez miesiąc i "czeka na Godota"

oznacz moderatorów

booka49
#8 Zapaleniec#

Licytuję ubrania, często kwoty to przedział 10-30 złotych. Zawsze licytuję kilka rzeczy i dopiero jak skończą się wszystkie aukcje to płacę za wszystko żeby przyszło jedną przesyłką. Nigdy sprzedawcy nie robili problemu z opłaceniem aukcji po jakimś czasie, nie od razu. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@booka49 Generalnie nie ma z tym dużego problemu jeśli zakupy są robione rozsądnie.
Przykład: kupujesz od ubrania od przedsiębiorcy na licytacji - masz 30 dni na zapłacenie. Płacisz po np 3 tygodniach. Otrzymujesz paczkę, po kilku dniach zgłaszasz zwrot, odsyłasz po kilku kolejnych.
Sprzedawca musi Ci oddać pieniądze a sam zostaje z kłopotem bo poświęca czas i finalnie w ekstremalnych przypadkach może być bez towaru nawet dwa miesiące a pieniądze musi oddać i wystawiać ponownie licząc, że sytuacja się nie powtórzy.

Często jest też tak, że kupujący licytują i nie raczą w ogóle poinformować, że rezygnują z zakupu - sprzedający czeka 30 dni i marnuje swój czas - sam kiedyś tego doświadczałem dosyć często jako sprzedawca - teraz umieszczam już zapisy że oczekuję na wpłatę w ciągu kilku dni roboczych.

Sprzedawcy szanują swój czas dlatego niektórzy umieszczają takie zapisy w swoich ofertach.

oznacz moderatorów