anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu ma sprzedający na nadanie przesyłki?

MAMY ROZWIĄZANIE!
samgmo
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Tydzień temu zamówiłam telefon z Chin. Sprzedawca podał nr przesyłki, ale dalej jest informacja "oczekuje na nadanie". Czy jest szansa, że przesyłka jest już w drodze, a status się nie zaktualizował? Na stronie śledzenia paczki jest tylko są dwie informacje. U góry, że przesyłka jest od 7 dni w transporcie. I poniżej dokładne statusy wysyłki i najnowszy to: Przewoźnik został o tym poinformowany i wkrótce odbierze Twoją paczkę. Jak to wszystko interpretować? Wysłałam wiadomość do sprzedającego i czekam na odpowiedź. Może ktoś miał podobną sytuację?

 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
az1rael
#21 Demiurg#

Współczuję pomysłu zakupu telefonu z Chin jak trza będzie zwracać to dostaniesz szoku. Paczki z Chin zwykle uaktualniają swoj status magicznie jak przechodzą przez Polską granicę i przejmuje je zwykle poczta polska 

oznacz moderatorów
samgmo
#8 Zapaleniec#

Paczkę ma dostarczyć InPost. Dlaczego współczujesz pomysłu? Telefon, który kupiłam nie jest jeszcze dostępny na polskim rynku, nie chce mi się dalej czekać na premierę. Sprzedawca ma bardzo dużo pozytywnych komentarzy od klientów z Polski, którzy kupili wcześniej i teraz w ostatnim czasie od niego telefony.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@samgmo mam nadzieję że z twoim zamowieniem bedzie wszystko ok ale po 4 miesięcznym udzielaniu się na tym forum odnośnie zamowień z Chin to przewijają się takie cuda jak:

1 zwrot na Chiny idacy 4-6 tygodni kupujacy placze że nie ma kasy bo paczka nie doszła, potem dostaje filmik od Chinczyka ze paczka od niego jest pusta (nalezy nagrywac pakowanie i wysyłkę)

2 zwrot paczki na Chiny kosztuje zwykle wiecej niż towar (kupują jakies barachło) kupujący płacze że nie ma darmowego zwrotu smartem i jest jazda na linii allegro chinczyk kupujący

3 reklamacje ze zwrotem na Chiny ta sama bajka co punkt 1 telefonu mieć nie będziesz ze 3 miesiące

4 w zamowieniu nie ma dowodu zakupu chinczyk jak do niego piszesz nie rozumie o co ci chodzi 

5 najlepsze nawet jak zablokują chinczykowi konto to zaloży zaraz 10 nowych, kupujący się cieszy jak dostanie zwrot z ap

6 pamiętam sytuacje jak kupujący sobie zamówił telefon chińczyka i dostal wersję której chyba nie dało się aktywować na terenie ue powiem tak współczuję jak czytałem te żale na forum 

Po tym co widziałem co sie potrafi z sprzedawcami z Chin odjaniepawlić tutaj to ja obchodze te oferty szeroko 

Trzymam kciuki żeby u ciebie była poważna renomowana firma 

oznacz moderatorów
samgmo
#8 Zapaleniec#

@az1rael  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Gdzieś właśnie czytałam, że status się może uaktualnić, gdy paczka przekroczy granicę.

Na pewno wezmę pod uwagę Twoje sugestie. Bardzo dziękuję za rzetelną odpowiedź, na pewno się przyda. 

Tu na szczęście w komentarzach też było, że sprzedający bez problemu zwraca pieniądze w razie zwrotów itd.

Ale to fakt, ciężko się dogadać, ponieważ ich znajomość języka angielskiego nie jest na najlepszym poziomie.

Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@samgmo spoko życzę ci udanego zakupu i zero problemów nie twierdzę że każdy Chińczyk odjaniepawla takie cuda ale takie sytuacje kojarzę co opisałem ja osobiście miałem beke bo poprosiłem chińczyka o dowód zakupu bo lubie mieć chodziło mi o paragon. Dostałem zwrotkę pt faktura? Jak bez faktura to czy dobrze jak my zwrócić 20zł na konto a kupowałem coś poniżej 100pln tak mnie ubawił że już sie zgodziłem i nie drążyłem tematu 

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

InPost obsługuje wyłącznie przesyłki w obrocie krajowym. Numer który otrzymałeś stanie się aktywny, dopiero po nadaniu przesyłki w Polsce (sprzedawca wysyła przedmiot do pośrednika w Polsce i dopiero on nadaje go InPostem).

oznacz moderatorów