anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu ma sprzedający na zwrot wpłaty?

marwikaa
#8 Zapaleniec#

Dokonałam zwrotu części zakupionych (z kilku) produktów u jednego sprzedającego.  Przesyłka zwrotna  została odebrana przez sprzedającego już ponad 7 dni temu.   Ile maksymalnie dni ma sprzedający na zwrot kosztów ? 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

agus38
#12 Orędownik#

14 dni

oznacz moderatorów

marwikaa
#8 Zapaleniec#

14 dni od dnia odbioru zwrotnej przesyłki przez sprzedającego ? 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Z ciekawości zapytam:

Zakup ze Smartem i całość kosztowała nie więcej niż 50zł. ?

oznacz moderatorów

marwikaa
#8 Zapaleniec#

Owszem , zakup Smart, ale całość zakupu znacznie więcej niż 50 zł.

oznacz moderatorów

marwikaa
#8 Zapaleniec#

A czemu takie pytanie ? 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Dlatego, że ten system zwrotów w SMARCIE uważam za chybiony i nadużywany. Często jest tak, że świadomie jest dobijane do darmowej wysyłki, choć kupującego interesuje tylko np. przedmiot za 5zł. A reszta leci jako zwrot i naraża na straty sprzedawców.

oznacz moderatorów

marwikaa
#8 Zapaleniec#

No popatrz, nawet o czyms takim nigdy nie pomyślałam 🙂  Są ludzie i ludziska, jak wszędzie 🙂 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

14dni max od czasu odstąpienia od umowy zakupu, zwrotu, a nie otrzymania towaru albo odesłania.

oznacz moderatorów

marwikaa
#8 Zapaleniec#

Dzięki. No to wychodzi mi, że 14 dni minęło. Zgłosiłam 20 sierpnia br.  (przez Allegro) Sprzedającemu odstąpienie od umowy, 23 sierpnia wysłałam paczkę.  Chyba trzeba będzie sprzedającemu się przypomnieć. Choć raz juz pisałam do niego, kilka dni temu. Ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałam. No nic, czekam do jutra. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To załóż mu dyskusję, zaraz zwróci.https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@marwikaa  Szybka informacja od wujka Google:

"W 14 dni wliczamy wszystkie dni wolne, z tym jednak wyjątkiem, że jeżeli koniec terminu przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy (niedzielę i tzw. „święta państwowe”) lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy, ani sobotą."

😉

oznacz moderatorów

marwikaa
#8 Zapaleniec#

Dzięki 🙂  Myślę, że wszystko dobrze policzyłam (nawet z pewnym marginesem 😉 )  i 14 dni już jest.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

Jeśli do północy nie otrzymasz pieniędzy, to śmiało możesz otwierać dyskusję - nie ma się co patyczkować 😉

Prawdę mówiąc stawiam na to, że otrzymasz dzisiaj pieniądze. Z doświadczenia wiem, że sprzedawcy albo zwracają pieniądze praktycznie od razu po otrzymaniu odesłanego towaru (na drugi dzień), albo zwracają w ostatniej chwili.

oznacz moderatorów

marwikaa
#8 Zapaleniec#

Zwrot kosztów otrzymałam, ale nie obyło się bez emaila przypominającego z mojej strony.  

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@marwikaa u mnie raz było oczekiwanie trzy tygodnie, ale jeden mail wystarczył, nie trzeba od razu dyskusji zakładać 🙂

oznacz moderatorów