anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieprawdziwe dane techniczne i parametry w ofertach

rysunekXIII
#1 Nowicjusz#

Czemu zarząd Alegro nie kontroluje i nie reaguje na oszustów którzy podają nieprawdziwe dane technic

Sprawdzałem dane tech i parametry Turbin Wiatrowych. Większość sprzedawców podaje nieprawdziwe dane.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Oferty naruszające zasady możesz zgłaszać do Allegro.

oznacz moderatorów

jaremka
#7 Wielbiciel#

Czy mógłbyś rozwinąć? Które punkty regulaminu i zasad mówią o tym, że nieprawdziwe parametry naruszają zasady? Chyba tu jest problem.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Hej @rysunekXIII, dziękuję za Twoją wiadomość. Możesz proszę wskazać konkretne oferty, które w Twoim odczuciu zawierają nieprawdziwe dane techniczne? Zweryfikuję tę sprawę.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

jaremka
#7 Wielbiciel#

Dzien dobry, to chyba stary wątek, ale ciągle aktualny. Na które punkty zasad ofert i opisów można się powołac w przypadku nieprawdziwych parametrów. Mówiąc prosto, chodzi o oszustwa.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Te parametry to w 99% przypadków wina allegro, a nie sprzedawców. Stworzyli cos szumnie nazywanego katalogiem, gdzie każdy dodawał co chciał. Zrobił się w tym chlew niesamowity. Zobacz sobie ile tu jest tematów na ten temat założonych. A jak zareagowało na to allegro. A no tak, ze zwiększyło wymóg połączenia ofert z katalogiem. I teraz chlew jeszcze większy. To nie ma szans  działać ale nie mam czasu pół godziny pisać dlaczego. Masa tematów tu z tym jest... Dopóki katalog będzie to we wszystkich kategoriach taki syf będzie...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@rysunekXIII to pierwsza osoba dodająca produkt do bazy podaje błędy a potem większość to powiela 😞 musisz zgłaszać takie babole 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@rysunekXIII  @kostas11 dajcie spokój, w dziale motoryzacja, podejrzewam, że połowa ofert ma złe parametry i dane. To życia by zabrakło, żeby to zgłaszać. Dawno allegro nie wypuściło takiego babola jak ta produktyzacja. Najgorsze jest to, że ja jak wpisuję prawidłowe dane to nie łaczy mi z produktem, bo ktoś podał wcześniej błędne (oczywiście celowo i świadomie), albo wystawił w złej kategorii.

znalazłem takiego pomysłowego dobromira, co wpisał do każdego sprzedawanego przez siebie produktu ten sam wymyślony przez siebie kod producenta i połaczył ze sobą w jedną ofertę tysiące swoich aukcji, tylko ,że na każdej sprzedaje co innego. Takich kwiatków jest tam masa 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kostas11   "musisz zgłaszać takie babole"

Musisz zgłaszać ?  A niby po co ?

Przecież  błędy w parametrach  nie naruszają żadnych zasad.  To norma na Allegro.

Nie dość  że  niektórzy  pracują tutaj dniami i nocami  zastępując pomoc call center, to jeszcze  za  korektę  czy cenzurę  użytkownicy powinni pracować?

Ja to widzę odwrotnie:

Allegro potrzebuje dobrych wyników finansowych, zysków,  więc w najbliższej przyszłości powinno wprowadzić opłaty  dla piszących:  powiedzmy 1 zł  za każdy  napisany na Gadane wpis, również za  zgłoszony błąd  w ofertach,  no i przynajmniej 10 zł za   przyznane rozwiązanie.

Tak za frajer  chcecie tutaj pisać?

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Małe sprostowanie, płacić powinni piszący,  bo to ich problemy są rozwiązywane.

To tak na marginesie  żeby ktoś nie pomyślał że domagamy się  zapłaty za pisanie.

My niegodni,  a   przecież  serwis trzeba utrzymać, są koszty....

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@LEW433  Ja to rozumiem,  wynik  piękny można być dumnym, ale  przecież za publikowanie tych wypocin  powinno się płacić.

Idź  do drukarni  czy  ci coś darmo wydrukują?

Ps.  Oczywiście  widzę  absurdalność mojego pomysłu, ale  jeśli  expert Allegro  domaga się  zgłaszania  przypadków (nagminnych)  do serwisu  to widzę odwrotny absurd.

Niech siądzie i wyszukuje takich ofert.  On  tutaj pracuje i za coś odpowiada. My niczego nie musimy. Może najwyżej nas poprosić o pomoc.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

rysunekXIII

Powiem Ci - produktyzacja to jedna wielka ściema. Nie wiem jak ktoś sobie to wyobraża - chyba największa w Polsce baza danych, tworzona przez społeczność sprzedających na Allegro. To oni odwalają całą robotę za All, które tylko liczy procenty powiązań ofert z produktami.

Ostatnio przez godzinę próbowałem wystawić towar i stworzyć produkt w bazie.

Całkowita porażka. Głupie worki do odkurzacza. Jest producent, EAN, nazwa, kod towaru - niestety, pod tym numerem EAN jest inny produkt, nie można zgłosić niezgodności, natomiast worki system chce mi połączyć z produktem:

- producent: nieznany

- EAN - brak

- kod producenta - wyssany z palca lub aurad kod z systemu sprzedającego

xyz96 - Oferty naruszające zasady możesz zgłaszać do Allegro. - wierzysz w to co piszesz? - przecież to działa jedynie na małych sprzedawców.

br. - dokładnie - 3 pln za wpis. dla zakładającego temat. Plus 5 pln dla xyz96 za każdą odpowiedź. Ale byłby w końcu luzik na AG. Jedni kierowaliby sprawy tam gdzie trzeba, a inni zastanawialiby się nieco nad sensem swojej odpowiedzi.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów