anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile czasu po zwrocie ma sprzedający na weryfikację?

falekp
#8 Zapaleniec#

Witam. Kupiłem kartę graficzną na allegro. Zaraz po zakupie sprawdzilem i dziala więc ok  ale przyszla w opakowaniu zastępczym a w aukcji nie bylo wyszczególnione że opakowanie zastępcze więc zapytałęm sprzedającego dlaczego nie ma opakowania. Uzyskalęm odpowiedź że na obrazku nie bylo opakowania tylko karta. Wyjaśniłęm sprzedającemu  że jeśli  karty sprzedaje się luzem to nawet on na innych aukcjach pisał ze opakowanie zastępcze a na tej nie.  Pomijając już opakowanie jedziemy dalej.  Wylączylem kompa i  po kilku dniach byl weekend więc siadlem zagrać. Okazalo się ze karta ma temperaturę  ram przekraczającą 100 stopni przy bardzo malym obciązeniu więc to przewazyło o zwrocie. Napisałem do sprzedającego  i wyslalem towar. Sprzedający odebral towar i  w statusie mam "" w trakcie weryfikacji""  Teraz pytanie: ile czasu ma sprzedający na weryfikację i zwrot pieniędzy?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

komis-bell
#21 Demiurg#

@falekp 14 dni od momentu zgłoszenia zwrotu (odstąpienia od umowy).

oznacz moderatorów

falekp
#8 Zapaleniec#

No to szmat czasu. Szkoda bo są nowe karty nie wiele droższe od tej uzywanej którą kupilem i pewnie za 14 dni śladu po nich nie będzie. Dzięki za odpowiedź.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@falekp może najpierw powiedz czy kupiłeś od firmy czy osoby prywatnej i czy na allegro czy na allegrolokalnie a najlepiej pokaż link do oferty 

oznacz moderatorów

falekp
#8 Zapaleniec#

Pisałem  że na allegro gdybym zakupil na lokalnie to bym napisał  na allegro lokalnie  a o ile mi wiadomo osoby prywatne  sprzedają na allegro lokalnie a firmy na allegro. Karta kupiona od firmy

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@falekp to źle ci wiadomo osoby prywatne sprzedają tez na zwykłym allegro

oznacz moderatorów

falekp
#8 Zapaleniec#

Czyli allegro robi wyjątki, jedni mogą sprzedawać na allegro a drudzy już nie ale przejdz do tematu jak chcesz pomóc. Podałem ci informacje o które pytałeś .

oznacz moderatorów

falekp
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jeśli zglosiłeś zwrot jako zwrot to ma 14dni od dnia zgloszenia firma na zwrot kasy lub do momentu otrzymania paczki z towarem tak jest w ustawie. Jeśli niechcący zglosiłeś reklamacje to tez ma 14dni ale o sposobie rozpatrzenia decyduje sprzedawca tzn że może ci odeslać kartę po naprawie jak pisałem allegro ma skopany formularz 

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@falekp "Czyli allegro robi wyjątki, jedni mogą sprzedawać na allegro a drudzy już nie"

Nie, tu akurat allegro wyjątków nie robi. Na zwykłym allegro wystawić może każdy, tyle że allegro prywatnym to utrudnia i trzeba się uprzeć żeby na zwykłym wystawić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@falekp to wszystko zależy co za opcję zaznaczyłeś w formularzu zwrotu opcja 1 do 3 to zwrot opcja 3 do 6 reklamacja niestety sprzedawcy nie mogą sie doprosic o rozdzielenie i potem są cyrki

oznacz moderatorów

falekp
#8 Zapaleniec#

Zwrot jako zwrot

oznacz moderatorów

falekp
#8 Zapaleniec#

Odpowiedź nr 1   Nie pasuje mi

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@falekp to wariant 1 czyli do 14dni od dnia zgłoszenia zwrotu

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A napisałeś w uwagach powód zwrotu np karta przegrzewa się / ma wysoką temp albo coś w tym rodzaju czy puste pole?

oznacz moderatorów

falekp
#8 Zapaleniec#

Nie ma opcji napisania  w uwagach nic bo nie ma uwag przy zwrocie dlatego przed zwrotem napisalem do sprzedającego  i opisalem sytuacje i caly cykl  karty

oznacz moderatorów