anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile mam czasu na opłacenie wygranej licytacji

28554207
#9 Pomysłodawca#

Wygrałem licytację przedsprzedaży monety kolekcjonerskiej NBP-u, w zakładce moje zakupy czytam, że mam 30 dni na opłacenie. Natomiast w opisie sprzedawca pisze do trzech dni roboczych pod rygorem automatycznego zerwania umowy. Które postanowienie ma być obowiązujące dla kupującego?

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

28554207
#9 Pomysłodawca#

 Przykład jajcarza chybiony w tym przypadku. Kto udowodni Allegro, że świadomie wprowadza w błąd kupujących informując ich po zakupie w zakładce moje zakupy, że po zakupie w licytacji mają czas 30 dni na zapłatę.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Przyklad jajacarza adekwatny to jest pokazanie ci ze regulamin mowi jedno a akty prawne drugie tj allegro twierdzi ze umowa nieoplacona jest niewazna po x dniach kodeks cywilny natomiast ze jest wazna az obie strony nie odstapia od niej dla transakcji konsument konsument tak samo tu taj allegro podaje 30dni w realu ile dni zastrzeze sprzedawca w ofercie takich bledow w regulaminie jest w pieron 

oznacz moderatorów

28554207
#9 Pomysłodawca#

Proszę się skupić i chcieć zrozumieć, że każdy Regulamin musi być tworzony w oparciu o określone akty prawne. To nie jest wiedza z sufitu wzięta, dlatego skoro Allegro operuje zapisem o 30 dniach do zapłaty i przypomina o tym kupującemu tak w powiadomieniu o zakupie jak i zakładce o zakupach to chyba wie co robi i na jakiej podstawie, zapisy tworzą prawnicy. W tej sytuacji tworzenie przez sprzedawcę swoich zasad typu 3 dni, w kontrze do Allegro wydaje się być dużym nadużyciem. Moje pytanie sprowadzić można do tego - czy i gdzie w oparciu o jakie przepisy Regulaminu, Allegro dało sprzedawcy możliwość modyfikowania terminu 30 dni do 3 dni. Jak dotychczas nikt takiej odpowiedzi nie jest w stanie mi udzielić.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@28554207 Regulamin allegro - punkt 7.5.
Zerknij TU - dopytuję o szczegóły w tym temacie i czekam jeszcze na finalną odpowiedź.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@28554207 Nie wiem o co tak walczysz > nie płać i po kłopocie > zobaczymy czy uda Ci się zapłacić 29 lub 30 dnia.

A przy okazji to te powiadomienia wysyłają zaprogramowane boty a nie sztuczna inteligencja

Pkt 7. 4 > Potwierdzenie zawarcia umowy pomiędzy Kupującym i Sprzedającym wysyłane jest automatycznie poprzez wiadomość e-mail (lub opcjonalnie poprzez inne środki komunikacji elektronicznej) i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Pkt 7.5.

W przypadku braku innych ustaleń stron Transakcji, Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar:

Sprzedający ustalił 3 dni na wpłatę, a Ty biorąc udział w licytacji zaakceptowałeś te warunki > niezależnie od tego czy przeczytałeś czy nie.

oznacz moderatorów

28554207
#9 Pomysłodawca#

W tym układzie Pkt 7.4. ma charakter wyłącznie dezinformacyjny. Gdyby ta wiadomość była troszeczkę bardziej doprecyzowana nie byłoby sprawy. Chociaż w odpowiedziach z Zespołu Allegro pracownicy, już nie automatycznie, piszą, że skoro zakup w licytacji to mam 30 dni nie odnosząc się do informacji sprzedawcy o 3 dniach do zapłaty, tak jakby ta informacja nie miała znaczenia a liczyło się tylko te 30 dni. I bądź tu mądry człowieku.... Jeszcze jedna kwestia, to, że ja coś "zaakceptowałem" w umowie a to coś nie miało prawa się tam znaleźć, nie wywołuje skutku, znaczenie tego jest takie jakby tego nie było. To tak na zakończenie, bo przypomina to węzeł gordyjski.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@28554207 Naprawdę dyskusja z Tobą przypomina "kopanie się z koniem" > dostałeś pkt regulaminu który dopuszcza skrócenie terminu > to wynalazłeś jakiś bzdurny powód > to, że ja coś "zaakceptowałem" w umowie a to coś nie miało prawa się tam znaleźć, > właśnie ten pkt 7.4 dopuszcza taki wpis > zakładając konto zaakceptowałeś regulamin Allegro > a to czy go przeczytałeś i zrozumiałeś > to już nie ma znaczenia

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@28554207 Dla Allegro to normalka > czas dostawy inny niż rzeczywisty, zadeklarowany przez sprzedawcę > bo tak wyliczył automat > tytuł oferty wzięty z "katalogu Allegro" > inny niż rzeczywisty przedmiot sprzedaży >> takich bubli można znaleźć więcej

Trzeba czytać opisy aukcji zrobione przez sprzedającego > to one są najważniejsze > a nie sugerować się innymi przesłankami wziętymi " z czapy" przez Allegro

A Tobie zależy na kupnie tej monety, czy na blokadzie sprzedawcy przez 30 dni? > czy na udowodnieniu czegoś co nie ma racji bytu?

Tak czy siak dyskusja staje się bezprzedmiotowa > niezależnie jakich argumentów użyjesz > jeżeli nie opłacisz w ciągu 3 dni, to możesz pożegnać się z monetą > sprzedawca wystawi ją ponownie > na pewno znajdzie się inny chętny

oznacz moderatorów

28554207
#9 Pomysłodawca#

Allegro na pewno tworząc Regulamin korzysta z prawników i nie mam podstaw sądzić, że nie są im znane akty prawne, ramowe na których opiera się Regulamin, którego zapisy muszą spełniać wymogi określonych aktów prawnych zawartych między innymi w kodeksach. Tak więc twierdzenie "wzięte z czapy" jest na wyrost i nie poparte konkretną merytoryczną wiedzą, może jedynie doświadczeniem sprzedawcy. Co do racji bytu, czy potencjalny sprzedawca przystępując do działania na Allegro nie godzi się na przestrzeganie określonych zasad? Jedną z nich jest właśnie ta określająca termin 30 dni do zapłaty. Jeżeli przedstawione zasady mu nie odpowiadają zawsze może założyć własny sklep internetowy. Wielu sprzedawców w różnych sklepach w ramach radosnej twórczości wypisuje różne zastrzeżenia, które z racji tego, że są tylko twórczością w większości nie posiadają żadnego waloru prawnego. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@28554207 weż ty sobie w wątkach poczytaj jak pracownicy allegro są prawnie wyszkoleni i jakie artykuły prawa stosują i nie bredź że jakiś prawnik pokalał się napisaniem regulaminu. Pisalem ci regulamin nie jest aktem prawnym i można sie nim podetrzeć w sądzie 

oznacz moderatorów

28554207
#9 Pomysłodawca#

Proszę zapoznać się jak i w oparciu o co tworzy się regulaminy aby spełniały określone wymogi. Poza tym Regulamin jest prawem w obszarze jego obowiązywania, i tak na obszarze działalności Allegro obowiązują przepisy Regulaminu spójne z obowiązującymi aktami prawnymi. Prawo działa zaś niezależnie od regulaminu. Sprzedawca samowolnie nie może samowolnie zmieniać zasad na które przystał przystępując do Allegro.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@28554207 Czy Ty czytasz wpisy innych czy po prostu zafiksowałeś się na swoich 30 dniach i żadne argumenty do Ciebie nie trafiają > przeczytaj jeszcze raz i ze zrozumieniem >

"" Nie wiem o co tak walczysz > nie płać i po kłopocie > zobaczymy czy uda Ci się zapłacić 29 lub 30 dnia.

A przy okazji to te powiadomienia wysyłają zaprogramowane boty a nie sztuczna inteligencja

Wyciąg z regulaminu Allegro :

Pkt 7. 4 > Potwierdzenie zawarcia umowy pomiędzy Kupującym i Sprzedającym wysyłane jest automatycznie poprzez wiadomość e-mail (lub opcjonalnie poprzez inne środki komunikacji elektronicznej) i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Pkt 7.5. > W przypadku braku innych ustaleń stron Transakcji, Kupujący, w związku z zawartą umową, powinien dokonać zapłaty za Towar:

Sprzedający ustalił 3 dni na wpłatę, a Ty biorąc udział w licytacji zaakceptowałeś te warunki > niezależnie od tego czy przeczytałeś czy nie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@28554207 Dla mnie dalsze pisanie jest bez sensu > masz 3 dni i nic tego nie zmieni > zapłacisz to dobrze > nie to kupi inny na następnej licytacji > Twój wybór

Takich wątków było tu na AG kilkanaście > żadne żale nic nie dały > bardzo dużo oferentów ma w licytacjach zapis > na wpłatę czekam 3, 5, 7 dni, potem wystawiam przedmiot ponownie > jest to dopuszczone przez Allegro > po prostu przed licytowaniem wypadało by przeczytać opis aukcji razem z zakładkami (które są integralną częścią opisu)

Sam nie raz brałem udział w licytacjach z zapisem > Na wpłatę czekam 7 dni + wysyłka zawsze w ostatnim dniu miesiąca > gość wysyłał z Anglii > jakoś nikt nie miał z tym problemu

oznacz moderatorów

28554207
#9 Pomysłodawca#

Bardzo proszę podać podstawę możliwości takiego zapisu sprzedawcy np. 3 dni, będącego w kontrze do inf. dla kupującego wysyłanych przez Allegro 30 dni. W którym miejscu znajduje się zapis dający taką możliwość sprzedającemu, chodzi o Allegro. Ludzie różne rzeczy piszą choć nie zawsze to ma sens. W tym momencie to czy kupię czy nie kupię jest rzeczą drugorzędną, chcę dojść która ze stron, sprzedawca czy Allegro próbuje mnie wprowadzać w błąd i dlaczego tak się dzieje, kto nadużywa kogo dobrej wiary.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@28554207 Przeczytaj mój wpis > dałem tam wyciąg z regulaminu Allegro > uważasz, że jak zignorujesz wpis w którym czarno na białym masz punkty regulaminu > uzasadniające taki wpis w aukcji > to będziesz miał rację > nikt nikogo nie wprowadza w błąd > punkt 7.5 regulaminu wyraźnie dopuszcza taki zapis w aukcji sprzedającego

oznacz moderatorów