anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile mam czasu na wygenerowanie kodu zwrotu?

badziur1
#7 Wielbiciel#

przedmiot odebrałem 02-09-2020  godz 14-11 do tego momentu mam 14 dni na odstąpienie od umowy zakupu. następnie mam kolejne 14 dni na spakowanie przedmiotu i odesłanie.  więc dlaczego wyskakuje komunikat że upłyną termin na odesłanie.   tak smart hucznie reklamuje darmowe zwroty... 

W jednym czasie, zrobiłem zakupy od 5 różnych sprzedawców.  każdy sprzedawca  inaczej nazywa się na allegro a inaczej  na adresie nadawczym z paczki.  żeby nie pomylić sprzedawców, generuje kody bezpośrednio w czasie pakowania zwrotu..  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Czas na wysłanie formularza zwrotu upływa po 14 dniach od odebrania towaru. Nie dotrzymałeś terminu. 

Gdybyś wygenerował kod zwrotu w tym czasie, miałbyś od momentu wygenerowania 14 dni na odesłanie paczki. Formularz zwrotu to odstąpienie od umowy. 

oznacz moderatorów

badziur1
#7 Wielbiciel#

hallo. termin 14 dni na odstąpenie dotrzymałem.. nie generowałem kodu. tjw.  zamierzałem podczas pakowania paczki..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jak odstąpiłeś od umowy? Mailem? Skoro tak, to masz prawo odesłać towar w czasie do 14 dni od wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, ale teraz już na własny koszt, ponieważ nie wygenerowałeś kodu darmowego zwrotu w ciągu 14 dni od odebrania towaru. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dobrze policzyłeś ? 14 dni od dostawy i 14 dni na odesłanie od odstąpienia od umowy. Nie oznacza to wcale 28 dni.

oznacz moderatorów

badziur1
#7 Wielbiciel#

noo. dobra   od 02-09  godz 14 11  + 14 dni / dób  tj 16 09  do 14 -10__59   tak??       i teraz   + 14 dni    to ile razem wychodzi?  

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie tak. Od 2 września miałeś 14 dni na wypełnienie formularza zwrotu i wygenerowanie kodu. Nie zrobiłeś tego, kod przepadł. Nie masz na wygenerowanie kodu 28 dni, tylko 14. 

oznacz moderatorów

badziur1
#7 Wielbiciel#

tak , należy wygenerować kod do 14 dni

 

oznacz moderatorów