anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile mi przysługuje zawsze czasu na zakup produktu po wygranej licytacji bez opcji kup teraz?

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca napisał mi, że mam tylko 7 dni na opłacenie zakupu wygranego u niego na zwykłej licytacji. Mówi, że kupując u niego akceptuje jego regulamin i że go wtedy  nie obchodzą 30 dni, które allegro wyznaczyło na oplacenie. I ze on po wygranej licytacji w wiadomosci generowanej wysyla wiadomosc, ze mam tylko 7 dni na oplacenie. Czyli ile mam zawsze czasu na opłacenie zakupu wygranego z licytacji bez opcji kup teraz

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Musi taką informacje zamieścić w ofercie (mówimy oczywiście o zwykłym Allegro). nie ma to otwórz spór: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Jak sprzedawca napisał że będzie czekał 7 dni na opłacenie wygranej licytacji to lepiej opłać. Jeśli nie zamieścił takiej informacji to masz 30 dni na opłacenie wygranej licytacji. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:75702897 Czy po to licytujesz, żeby przetrzymac sprzedawcę i zapłacić ostatniego dnia ? Czy w ogóle nie chcesz płacić ? Jeżeli w opisie było,że jest 7 dni to tak jest. Jak nie było tego w opisie to masz 30 dni. A jeżeli koniecznie chcesz się awanturować w dyskusji, to pewnie wygrasz, ale co z tego będziesz miał ? Wątpliwą satysfakcję ?

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Dzien dobry, czekam na wypłatę i nigdy nie spotkałam sie z tym, zeby ktoś po 5 dniach pisał, ze upłynał mi termin. 

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Po za tym chce wiedzieć ile mi przysługuje dni na opłacenie, dzien, 2 dni, 3 dni , 4 dni czy 2 tygodnie, ponieważ tego teraz juz nie wiem. W allegro jest 30 dni, A sprzedawca po 5 dniach mi napisal, ze juz mi wystawi przedmiot na licytacji. Takze chce wiedziec ile. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Jak sprzedawca zamieści informacje że czeka na opłacenie wygranej licytacji 5 czy 9 dni to musisz zapłacić. Jak nie zamieści żadnej informacji to masz 30 dni na opłacenie tej wygranej licytacji.

Inni użytkownicy na tym forum już ci odpowiedzieli na to pytanie.

 

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

skontaktowalam sie z allegro i nie jest to prawdą, mam 30 dni na opłacenie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:75702897 Przecież CI napisałem na początku że masz 30dni, chyba że w ofercie jest inaczej, po zakupie nic nie zmieni.

oznacz moderatorów

eva0006
#8 Zapaleniec#
Sprzedawca moze zwrócić ci pieniądze informując że nie wyśle wylicytowanego przedmiotu bo nagle okazało się że jest uszkodzony,itp.. I tyle będzie z zakupów.
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Dobre....

Sprawa jest bardzo prosta. Masz kasę - to kupujesz.

Nie masz kasy - to po co zawracasz "gitarę" sprzedawcy. 

Po co licytujesz jak nie masz pieniędzy? - Pożycz sobie od kogoś, zapłać sprzedającemu kasę.

Jak Cię nie stać na zakupy - to po prostu nie kupuj, to chyba bardzo jasna sytuacja. 

oznacz moderatorów

Client:75702897
#9 Pomysłodawca#

Sprawa jest bardzo prosta, mam 30 dni .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:75702897 Równie proste jest to, że sprzedający ma prawo wpisać Cię na listę "moi niektywni kupujący", żeby unikąć takiej sytuacji po raz drugi.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:75702897 
Sprawa jest bardzo prosta, mam 30 dni .

.. o ile sprzedawca nie umieścił w aukcji innego (krótszego) okresu na opłacenie licytacji.
Podaj numer aukcji (lub link do niej) - to sprawdzimy jak było.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów