anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile wychodzi za sztukę?

MAMY ROZWIĄZANIE!
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

Witam, zakupiłem przed chwilą (i opłaciłem) 158 akumulatorów w trzech aukcjach jednego sprzedającego. 

https://allegro.pl/oferta/ogniwo-li-ion-sony-us18650v3-3-6v-uzywane-85-90-13340472715

jeśli dobrze widzę to jest jeden zestaw 100 sztuk akumulatora, czyli z tej aukcji ile wynosi koszt jednego akumulatora? Proszę o stanowisko moderatora, bo wietrzę problemy w dostawie tych zamówień. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
mdrogeria
#21 Demiurg#

@VanFanClub odp: 4 złote polskie , masz jednoznaczną informację w opisie ,,  to co jest nad zdjęciem to chory katalog allegro .Dobry jestem z matematyki ... no nie ? 😁

OGNIWO LI-ION

SONY / MURATA US18650V3

UŻYWANE 85-90% nominalnej pojemności

CENA ZA 1szt.

oznacz moderatorów
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

brawo! 😉 ale wciąż czekam na propozycje, bo zarówno cena jest hurtowa, a detaliczna u tego samego sprzedawcy za ten sam produkt jest inna, jak i po prawej stronie wyraźnie widnieje informacja "produkty w tym zestawie (100) 100x akumulator litowo-jonowy Sony 18650 2250mAh 1 szt." Czyli aukcja dotyczy zestawu, a "1 sztuka pojemności".

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@VanFanClub nie wygrsz , cena detaliczna za sztukę u tego sprzedawcy zaczyna się od 4 złotych  ,wyraźnie widziałeś bład .Możesz iść do sądu , ale jak pisałem wcześniej i powtórzę ,, błąd jest radykalny i nie dało się go nie zauważyć podczas zakupu  .

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@VanFanClub w ofercie jest dostępne: Ogniwo Li-Ion SONY US18650V3 3,6V używane 85-90%. Myślę, że najlepiej będzie skontaktować się ze sprzedającym w sprawie tego zamówienie, ponieważ bardzo możliwe, że oferta jest błędnie połączona z katalogiem. 

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@VanFanClub Kupiłeś 1 > słownie jeden > akumulator za 4 zł.

Naprawdę myślałeś, że kupisz po 4 grosze z sztukę? > pierwszy raz robisz zakupy na Allegro? > chyba wiesz jak działa ten chory twór zwany "katalogiem? > a może zamiast przypuszceń trzeba był przeczytać opis aukcji?

oznacz moderatorów
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

Wyłącz agresję. Zakup po 4 zł za sztukę wciąż jest dobrym zakupem. Przeczytałem opis aukcji i zaryzykowałem. Jeśli kupiłem na tej aukcji jeden akumulator to cena detaliczna wyszła hurtowa i jest git. Jeśli kupiłem 1 sztukę pakietu zawierającego 100 akumulatorów to tym lepiej. Zarówno w tytule jak i w akcji wyraźnie powiedziane jest "

Zestaw 100 sztuk

100× Akumulator litowo-jonowy Sony 18650 2250 mAh 1 szt" to nie jest tylko moje życzenie ale "kopiuj/wklej" . Wedle tego umowa została zawarta na jedną sztukę zestawu zawierającego 100 ogniw, bo na innych aukcjach oferowane są ogniwa detalicznie, a tu w zestawie. Więc jak 4 zł czy 0,04zł?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@VanFanClub stawiasz się , a sprzedawca odda Ci kasę powołując się na rażący błąd w cenie i w tym momencie zakończy się 

 ,,umowa  zawarta ,,

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@VanFanClub teraz wejdź w kupione i podaj nam tytuł oferty ?

Tytuł sprzedawcy :

Ogniwo Li-Ion SONY US18650V3 3,6V używane 85-90%
Tytuł allegro z katalogu :
100× Akumulator litowo-jonowy Sony 18650 2250 mAh 1 szt.

W Parametrach masz :

Liczba baterii

1 szt.

W opisie masz :

CENA ZA 1szt.

Więc kupiłeś 1 szt. za 4 zł, tytuł z katalogu allegro wprowadza w błąd 😞 w razie jak byś chciał walczyć oddasz aku, sprzedawca odda kasę i się rozstaniecie, wiec jak liczysz na 100 aku za 4 zł od razu odstąp bo i tak nic nie ugrasz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

pojęcia "bateria" nie jest tożsame z pojęciem 

"ogniwo". Jak napisałem powyżej - już ugrałem i akceptuję cenę 4 zł za sztukę, bo jest najniższa. Pytanie jednak jest inne. Wyobraźmy sobie na chwilę, że ten sklep to nie jest Allegro tylko dowolna sieć hipermarketów i na półce jest cena 4 zł za zestaw 100szt - zakup z darmową przesyłką. Płacę w kasie i odbieram jedną sztukę zamiast 100. Logicznie było by dochodzić pozostałych 99 a nie zwrotu pieniędzy. W kwestii błędnego przypisania katalogu - czyj to jest błąd? Chyba nie kupującego? Jeśli nie sprzedającego to jaka jest odpowiedzialność Allegro za błędne sformułowanie "zestaw 100 sztuk" w aukcji dotyczącej jednej sztuki? Jeśli przypisanie katalogu jest błędem sprzedawcy, to kto ponosi odpowiedzialność za popełniony błąd (pytanie retoryczne). Proszę o wyłączenie agresji - teoretyzujemy na społeczności by ugruntować wiedzę na temat procedur.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@VanFanClub no to walcz tylko gruby portfel przyszykuj i nie licz na to że jeszcze spuchnie . Wiele podobnych  wątków tu było .... niemniej powodzenia .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@VanFanClub temat znany i są problemy 😞 a jak rozwiązać takie spory przykład daje allegro poczytaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/jakie-powinno-by%C4%87-rozwi%C4%85zanie-w... sami wpadli w swoją pułapkę 😄

A tak swoją drogą czemu kupujący widzą tylko ten bardziej pasujący im parametr czy tytuł skoro są tam sprzeczne informacje, wtedy najlepiej się dopytać lub zgłosić błąd w katalogu na dole po prawej jest przycisk 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

Chyba dlatego, że w ofercie zapłacona przeze mnie cena za sztukę odpowiadała mi w sytuacji gdy chodzi o jedną sztukę, więc gdy zamiast 158 sztuk otrzymam 10 wciąż będę zadowolony. Dyskusja dotyczy odpowiedzialności za informację "zestaw 100 sztuk" oraz "zestaw 50 sztuk" oraz podanie ceny za sztukę towaru (ogniwa, baterii czy pakietu). Kto to tak napisał i jaka jest jego odpowiedzialność? Gdy kupuję towar w sklepie stacjonarnymi cena na półce nie zgadza się z ceną na kasie zwrot otrzymuję bezzwłocznie, gdyż za błąd odpowiada sprzedawca. A tu?

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@VanFanClub A jak na półce jest cena wyższa, a w kasie niższa > to pokornie informujesz kasjerkę czy płacisz i wychodzisz rozpromieniony?

oznacz moderatorów
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

A Ty? Pewnie dopytuję kasjerkę czemu tak jest, bo skoro wziąłem towar z półki to cena mi pasowała, a nie chcę by nie ochroniarze marketu gonili po parkingu, Kasjerka mi wyjaśni i git. Może się okazać, ze towar jest niepełnowartościowy albo krótki termin przydatności albo cokolwiek - warto zapytać. W naszej Polskiej rzeczywistości jest tak jak podlinkował  Kostas11 i już rozumiem,  że mógłby to być błąd allegro, choć osobiście uważam, że sprzedawca chciałna tej aukcji sprzedać 100 sztuk, a cenę podał za sztukę i ustawił w "kup teraz" 4 zamiast 400 - więc jego błąd. Jeśli nie było jak uważam, to dla czego identyczny opis oferty ma cenę wyższą przy pakiecie 50 sztuk i jeszcze wyższą przy sprzedaży pojedynczej? Chyba nie Allegro ustawiło cenę sprzedaży? Co do tego co można, a co nie można za tyle kupić to się nie zgadzam, bo sprzedawca ma prawo zaoferować towar po każdej cenie, a nawet gratis - choćby w ramach reklamy czy oferty dumpingowej . Zakup w takiej ofercie jest legalny choć praktyka sprzedaży naganna (nieuczciwa konkurencja).

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@VanFanClub tu będzie ciężko o odpowiedzialność, są aukcje gdzie sprzedawcy źle łączą bo muszą połączyć a ciężko doprosić się allegro o zmiany w katalogu 😞 a są aukcje gdzie allegro samo łączy lub zmienia tytuł na prośbę jednego sprzedawcy a za cisem zmienia się u wszystkich podpiętych pod produkt 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

mądrze gadasz, dzięki za rozświetlenie tematu. Dyskusję oznaczam jako rozwiązaną, a sprzedawcy nie miałem od początku pomysłu ciągać o brakujące ewentualnie 140 sztuk. Chodziło o zasadę i wyjaśnienie  czyj błąd. Pozdrawiam wszystkich

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@VanFanClub tu masz odpowiedź allegro https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/wprowadzenie-konsekwencji-b%...

z uwagi na to, że wiązania są wynikiem działania naszych automatów i algorytmów nie planujemy w najbliższym czasie wyciągania konsekwencji wobec sprzedających.

________
Κώστας
oznacz moderatorów