anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ilość produktów na sprzedaż opisana w aukcji

Client:33959560
#2 Obserwator#

Witam.na jednej z aukcji zakupiłam pojemniki do żywności. W tytule głównym aukcji napisane było "8 szt" ,otrzymałam 1 sztukę. Sprzedający twierdzi,że to błąd -cytuje-  "w tytule nadawanym przez Allegro" I nie dośle mi brakujących pojemników. Nadmieniam,że na kupno pojemników zdecydowałam się właśnie z uwagi na podana ilość w zestawie. Dalej w opisie aukcji również napisano cyt "pojemniki" a nie "pojemnik". Jest to oszustwo - jak mogę wyegzekwowac o d sprzedającego dosłanie mi brakujących pojemników?

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

serwis-texas
#20 Guru#

No i kolejna akcja się zaczyna.

Ja już nie wiem czy jest sens wzywać dziewczyny. Wiadomo co napiszą. A zaryzykuje

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Kolejny klient z produktyzacji. Ile realnie takich jest, nie mamy pojęcia. Ten kłopot będzie tylko narastał.

oznacz moderatorów

Client:33959560
#2 Obserwator#

Z produktyzacji tzn?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:33959560 Wygląda to tak.

Allegro stworzyło sobie "katalog produktów" oraz zmusza do korzystania z niego sprzedających.
Każda aukcja musi być podpięta pod coś z katalogu - inaczej nie da się wystawić oferty.
Idea dobra gdyby nie to, że katalog zawiera gigantyczną ilość błędów, niepoprawnych parametrów, tytułów, allegro często ignoruje propozycje zmian zgłaszanych przez użytkowników lub tworzy je samo na podstawie jakiś algorytmów.

Ponadto są sytuacje w których ktoś może wystawić aukcję i prawidłowo podpiąć ją pod katalog ale w tzw. międzyczasie ktoś inny może zgłosić zmiany, parametrów, tytułu, zdjęć itp lub zrobi to jakiś automat. Zaczyna się bałagan bo co innego jest w treści oferty a co innego pokazuje katalog.

Jakby tego było mało - allegro wyświetla tytuł z katalogu i jego parametry jako pierwsze a dopiero dalej tytuł aukcji który wpisał sprzedający oraz opis oferty które stworzył samodzielnie.

Allegro twierdzi, że to sprzedający odpowiada za prawidłowe powiązanie z katalogiem ale jeśli zapytasz się kogoś z allegro jakie są podstawy prawne tego, że wyświetlają kupującemu informacje których nie podawał bezpośrednio sprzedający - nie otrzymasz żadnej konkretnej odpowiedzi bo jej nie mają. Tak wymyślili, tego wymagają i tak jest dobrze.
Spychają odpowiedzialność na najsłabszą ze stron - na sprzedającego.

Stworzyli potworka i idą w zaparte, że wszystko jest ok.
Sprzedający są tak samo poszkodowani tym katalogiem jak i kupujący ale to niestety sprzedający są w słabszej pozycji bo allegro zawsze stanie po stronie kupującego.

No chyba, że chodzi o ich Oficjalny sklep  Allegro - wtedy wygląda to tak, że powołują się na błąd i na tym, się kończy - nie wyślą Ci "brakującego" towaru.

Aby być uczciwym - nie wiem jak było w tym wypadku. Czy sprzedający nie zauważył, że łączy ofertę ze złym produktem, czy zrobił to automat - nie wiem.

W każdym razie - zerknij na maila z potwierdzeniem zakupu ("kupiłaś i zapłaciłaś: xxxxxxxxxx") - tam widnieje to co wpisał sprzedający i właśnie to było przedmiotem oferty a nie to co pokazuje allegro.


oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@komis-bell 

Szacun że Ci się chciało.  Po tym ostatnim gościu mi się już nie chcę.

@Client:33959560  przez tą cholerną produktyzację przegrywają wszyscy. Kupujący tracą czas i nerwy, sprzedający tracą pieniądze i również tonę czasu, przegrywa tez Allegro bo traci wizerunkowo.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:33959560 Widzę, że założyłaś dyskusję, więc to co mogę zalecić w tej chwili to poczekanie na jego odpowiedź w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może zamiary były dobre ale ta produktyzacja robi tylko bałagan.😎

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:33959560 Pokaż link do oferty.

oznacz moderatorów

Client:33959560
#2 Obserwator#
oznacz moderatorów

Client:33959560
#2 Obserwator#

Screenshot_20230114-104909_Allegro.jpg

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:33959560 Podejrzewam ( bo obrazka nie widzę), ze nie wiesz jak działa produktyzacja Allegro, oto przyTytul sprzedawcy a tytul allegro(1).jpgkład :

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:33959560 wszędzie jest napisane : pojemnik, gdzie masz te 8 szt?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:33959560
#2 Obserwator#

Screenshot_20230114-104909_Allegro.jpg

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

Odkryjecie tego screena?

oznacz moderatorów

Client:33959560
#2 Obserwator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  mogę tylko dodać że w wersji komputerowej nie widac oferty po prawej stronie ekranu. Widzę tylko 1 opis,w tamtym wypadku było to właśnie 8szt. Tak jak na wysłanym przeze mnie sreen'ie

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:33959560 a co ty masz w zakładce Moje zakupy 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@Client:33959560  Już pomijając produktyzacje Allegro ale nie wydawało Ci się dziwne, że w cenie 14 zł jest 8 pojemników? 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Pisałem o tym kilka razy do konsultantów Allegro zgłaszając błędy w moich produktach ale oczywiście bez odzewu więc może tutaj się uda. Czy w tytułach ofert na Allegro koniecznie musi być ilość sztuk? Wywalenie ilości z tytułu produktu w katalogu na stałe dla wszystkich produktów rozwiąże sporo problemów. Ilość niech będzie w parametrach i opisie, to w zupełności wystarczy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ares_ Samo to nie poprawi to sytuacji w mojej opinii bo nadal będą się wyświetlały zdjęcia a tam np. 8 pojemników...
Realnie sytuację poprawi tylko to, że "produkt" i jego parametry będą dostępne gdzieś na dole, w rozwijanej zakładce pod opisem który tworzy sprzedający.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@ares_ 

Ale wtedy zakładka "porównaj oferty" oraz "najtańsze" i "najszybciej" straci całkowicie byt. To nawet teraz nie działa a wg mnie po to została wprowadzona produktyzacja. Nie zmienią tego na bak!!!

oznacz moderatorów

Client:33959560
#2 Obserwator#

Nawet jeżeli cena była niska jak na taką ilość produktów,nie zmienia to faktu,że jest to wprowadzenie w błąd,

oznacz moderatorów