anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ilość sztuk w opisie a w sprzedaży

Stryju51
#2 Obserwator#

Witam, 

Aukcja filiżanki z dwoma talerzykami ( cena 199zł)

W tytule aukcji ,,2 filiżanki marki*** z talerzykami''

w opisie aukcji wszędzie jest napisane , że są dwie filiżanki z talerzykami ...

i nigdzie nie ma informacji, że aukcja jest podzielona na dwie sztuki, czyli kupując jedną sztukę dostanę nie dwie filiżanki a jedną filiżankę z talerzykami.

Nie wiedziałem o tym. kupiłem za 199zł jedną filiżankę licząc na to, że przyjdą dwie.

czy moge jakoś od sprzedającego egzekwować wysłanie drugiej ? 

 

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

pulkownik66
#19 Nestor#

@Stryju51  podaj nr oferty

oznacz moderatorów

Stryju51
#2 Obserwator#

9264437129

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Stryju51 To raczej była aukcja wieloprzedmiotowa, u sprzedawcy została jeszcze jedna sztuka. Widać, że "jedna osoba kupiła  jedną  sztukę" - zapewne Ty. A druga sztuka czeka na klienta. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Vryko   Szczerze mówiąc też myślałabym że chodzi o 2 filiżanki. W tytule pisze o dwóch, w opisie też.  Czekałabym po zakupie na obie 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Kaliope_Brzeg Cóż, to może być myk sprzedawcy, teoretycznie zwiększający atrakcyjność oferty, albo zwykła informacja, że w sumie są 2 sztuki. Nie dojdziesz. Ale najlepszą wskazówką jest jednak aukcja wieloprzedmiotowa. Można kupić jedną lub dwie sztuki, nie jeden, czy dwa komplety. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Vryko  Jako kupująca widząc że ma 2 sztuki  w ofercie myślałabym że ma dwa zestawy po dwie filiżanki. Skoro sprzedaje pojedynczo po jakie licho pisze w liczbie mnogiej i takie też robi zdjęcie ? Dziwne to i wprowadzające w błąd.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Kaliope_Brzeg Owszem i mogę się oczywiście mylić. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg owszem , ale w takim przypadku nie są sztuki tylko komlety .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria  Ty to wiesz, ja to wiem, przeciętny kupujący od czasu do czasu na Allegro może nie wiedzieć. Wytłumacz mi po co tak komplikować aukcję skoro można zrobić zdjęcie jednej filiżanki i taki też opis ?

Sprzedaję tutaj już długo i wiele już widziałam, ale tutaj czekałabym na nadejście dwóch filiżanek . Jakoś nie przeprowadzam nigdy aż tak dogłębnej analizy tego co miał na myśli sprzedający wystawiając swoją aukcję .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg zgadzamsię  . Zanim sam wystawię ofertę weryfikuję wielokrotnie czy jakiś zapis nie sugeruje czegoś innego niż mam zamiar sprzedać , ale mimo tego zdarza się ,że klient coś odczyta po japońsku pobrany plik (3).jpg

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Stryju51  Ja też osobiście kazał bym sobie wysłać dwie szt- Tak jak jest w opisie i na fotkach.

To że była to sprzedaż wieloprzedmiotowa nie świadczy o niczym, bo mógł mieć dwa takie komplety.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Stryju51 Tak, kupiłeś to co na zdjęciu - 2 sztuki z talerzykami.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 ekhem..? Na wieloprzedmiotowej, wybierając 1 z 2?

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko Kliknij sobie w tej ofercie Kup teraz i zobacz na następnej stronie, co kupujesz - 2 sztuki filiżanek z talerzykami za 199 zł.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Dlaczego mam kupować filiżanki..? Obawiam się, że w/g regulaminu, zakupy, kktórych nie ma się chęci sfinalizować, są jednak niedozwolone. Dla mnie  jest jasne - sztuka, to sztuka. A komplet to komplet, np. 2 sztuk.  

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko Nie musisz nic kupować, Kup teraz to jeszcze nie zakup. Kliknij i sprawdź.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 Wierzę Ci na słowo. Być może nie mam  racji, nawet mi się zdarza 😉 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Stryju51 Tak, możesz egzekwować. Jeśli na aukcji była wystawiona 1 sztuka czegokolwiek, a w tej ofercie pod tą jedną sztuką było kilka przedmiotów, kupując 1 sztukę kupujesz wszystkie przedmioty z oferty za cenę podaną w ofercie. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa domagaj się tam dosłania reszty rzeczy. Po 24 godzinach wsparcia udzieli Ci tam pracownik Allegro.

oznacz moderatorów

Stryju51
#2 Obserwator#

jak na razie mam dwie sprzeczne informacje... może ktoś jeszcze podpowie ?

oznacz moderatorów