anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inna zawartość paczki

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wandal2115
#4 Eksplorator#

Witam kolega kupił rzecz do paczkomatu za 50 zł dostał wgl co innego o wartości 200 zł na swoją korzyść czy firma kurierska dojdzie to co dostał i coś mu za to grozi ? jeśli to zatrzyma dziś dzwoniła do innego infolinia że wróciła paczka na centrum pewnie tą właściwa. Ogólnie chyba kurier pomylił paczki i etykiety 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
LEW433
#21 Demiurg#

Należy to wyjaśnić, zadzwonił na Infolinię to bym poczekał na wieści, należy także poinformować sprzedającego jeżeli to zakup konsumencki to tym bardziej.

oznacz moderatorów
Wandal2115
#4 Eksplorator#

Zakup z od osoby prywatnej a ziomek chce to zatrzymać bo 100 zł zarobi xD 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ktoś będzie szukał tego, nieładnie robi. A jak było mniej warte to co?

oznacz moderatorów
Wandal2115
#4 Eksplorator#

Nie wiem. Czy jest możliwość że kurier mógł przykleić dwie takie same etykiety ? Lub pewnie ktoś dostał jego rzecz i odesłał i wróciło do centrum pytanie czy dojadą tego kto co ma ?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Wandal2115 Powiedz temu ,ziomkowi’ że to bardzo nieładnie, że chce sobie to zatrzymać. Ta rzecz nie jest jego własnością. 

oznacz moderatorów
Wandal2115
#4 Eksplorator#

No właśnie mu pisze a on typu zamawiasz gacie na **piiip** do paczkomatu a otwierasz  paczkę na swóje dane a tam laptop za 5 tys  też byś zwrócił ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Niech zadzwoni na infolinię., jaki paczkomat?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Ja bym zwrócił - nie dla tego, że zatrzymanie sobie takiego sprzętu to przywłaszczenie tylko dla tego, że jestem uczciwy. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Powiedz ziomeczkowi że będzie odpowiadał z kk

Art. 284. KK

Przywłaszczenie

§ 1.

Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2.

Kto przywłaszcza sobie powierzoną mu rzecz ruchomą,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3.

W wypadku mniejszej wagi lub przywłaszczenia rzeczy znalezionej, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 4.

Jeżeli przywłaszczenie nastąpiło na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Do 500zł wartości przedmiotu to wykroczenie karane grzywną więc nie wiem czy tak mu się to opłaca skoro można zarobić grzywny od 500 do 5000 pln od wymiaru sprawiedliwości i mieć nasrane w kartotece do pracy gdy będzie potrzebne zaświadczenie o niekaralności.

oznacz moderatorów