anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

InPost nie przestrzega terminów dostaw

Bilunia2
#8 Zapaleniec#

InPost nie przestrzega deklarowanych terminów dostaw i lekceważy klientów. Pomimo iż przesyłka dotarła do Oddziału docelowego i w dn. 09.10.2020 o godz. 5:51 została przekazana kurierowi do umieszczenia w paczkomacie, nie została tam umieszczona w w/w dniu. Kiedy w dniu następnym ok. godz. 10-tej rano zadzwoniłem do InPost i poprosiłem panią konsultant o wyjaśnienie, usłyszałem w odpowiedzi, że pomimo że w soboty kurierzy dostarczają przesyłki do paczkomatów, moja zostanie tam umieszczona dopiero w poniedziałek. Kiedy wyraziłem swoje oburzenie, usłyszałem od pani konsultant, że przesyłki z Allegro nie są dla nich przesyłkami priorytetowymi i zgodnie z prawem pocztowym InPost ma 30 dni na ich dostarczenie.
Moim zdaniem to z ich strony jawna kpina. Mam opłacony pakiet Smart, płacimy z góry za dostawę, której termin jest deklarowany w ofercie, a firma kurierska ma to w zadzie.
Mam nadzieję, że ta informacja zostanie zauważona również przez osoby funkcyjne z Allegro.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

kostas11
#21 Demiurg#

@Bilunia2 pamiętaj że paczkomat może być przepełniony a w soboty umieszczają paczki z opcją weekend dodatkowo płatne, pewnie paczka trafi do skrytki w poniedziałek 😞

Dostawa nie jest deklarowana tylko jest podany przewidywany czas dostawy który podaje allegro nie sprzedający  😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 To nie ma znaczenia, kupujący zawiera umowę ze sprzedającym, nie z Allegro 🙂  Za opóźnienia poczty, zgodnie z prawem, względem kupującego odpowiada sprzedawca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 właśnie robiłem zakup i mam takie coś zamówienie do paczkomatu nie ma tam nic że paczka będzie w konkretny dzień jest to przewidywana dostawa 😄

Twoja przesyłka

PRZEWIDYWANY CZAS DOSTAWY

wt. 13 paź. - śr. 14 paź.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@kostas11  Czyli po tym zakupie, jeśli paczka nie dotrze w śr. 14paź / według doktryny xyz/ śmiało wal negatywa🤣🤣🤣 Zgodny z prawem Allegro, ale sprzeczny z logiką.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pulkownik66 nawet jak dojdzie za tydzień, nie będę winił za to sprzedawcy o ile wyśle - nada to w zadeklarowanym czasie 🙂 Reszta to wina przewoźnika na którą nie mamy wpływu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

 

@kostas11  No i ksyz mu na drogę. ksyz twierdzi że tam są konkretne daty, tylko nie ma biedaczysko pojęcia, że to nie ty- ja, czy inny sprzedający wpisuje sobie te daty.

A na płocie pisało P..da i teraz mam drzazgi w języku🤣

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11  No i masz zapis w umowie - paczka ma być Ci wydana najpóźniej 14 października, popisał się pod tym sprzedawca. Po tym terminie możesz odstąpić od umowy na podstawie art. 5431 Kc. Czego nie rozumiesz?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 kluczowe jest słowo przewidywany czas dostawy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 A ja nie wiem, czy to jest kluczowe, sąd musiałby ocenić. Ja wiem, że po tej dacie podanej w ofercie mogę odstąpić od umowy ze względu na niedotrzymanie terminu dostawy.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

Bilunia2
#8 Zapaleniec#

Widzę, że większość nie zrozumiała, nie doczytała tego co napisałem zakładając ten wątek, więc może obrazkowo + opis ...

Nie zagłębiajcie się w aspektach prawnych, przepisach czy sądach, ale w kwintesencji problemu.

Jak widać z informacji wygenerowanej przez system InPost'u, przesyłka powinna się znaleźć w paczkomacie docelowym w piątek 9 października. Pytanie - dlaczego do tej pory się tam nie znalazła, skoro InPost deklaruje, że dostarcza przesyłki do paczkomatów nawet w soboty. W moim przekonaniu firma kurierska uprawia radosną twórczość racząc nas tymi informacjami dot. aktualnej pozycji przesyłek, lub wciska swoim klientom ciemnotę, że kurierzy "walczą" również w soboty ... albo jedno i drugie.

Szanowni rozmówcy. Nie mieszkam na krańcu świata, ale w Poznaniu. W pobliżu domu mam nie tylko kilka paczkomatów, ale też punktów odbioru w których są zostawiane przesyłki w przypadku braku wolnych skrzynek w paczkomatach. Na podstawie zaistniałej sytuacji śmiem przypuszczać, że kurier InPost'u nie zaszczycił swoją obecnością mojej okolicy zarówno w piątek jak i w sobotę, a infolinia InPostu wciska zgłaszającym zażalenia totalne kicicho, by wyjść z twarzą i nie  ucierpiał ich image.

Niektórzy tutaj sugerowali, że winę ponosi dostawca. Niby z jakiego tytułu. W trakcie składania zamówienia skontaktowałem się z nim telefonicznie, udzielił mi sporo cennych informacji, zapewnił, że jeżeli tylko otrzyma info że zamówienie jest opłacone, natychmiast je zrealizuje z czego się wywiązał i jeszcze w tym samym dniu (czwartek przed 15-tą) przesyłka została odebrana od nadawcy.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Bilunia2  jak widać to ty też nie przeczytałeś, albo nie chciało  ci się zagłębiać w całą tą dyskusję. Nie większość. Tylko Jedna, wyłącznie jedna osoba miała tu odrębne zdanie i tylko ona łaknie karania sprzedających. Nie wiesz kto? Domyśl się. Cała reszta była i jest po stronie tego sprzedającego, od którego nabyłeś towar.Nam nic nie musisz przedstawiać obrazowo, bo my to znamy. A inpost jak wiele firm kurierskich, rozpuściło się jak pański bicz. To jest walka z wiatrakami.

Tyle.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Bilunia2 Owszem, za opóźnienia spowodowane przez przewoźnika odpowiada względem kupującego sprzedawca. To powszechna wiedza, tak stanowią przepisy, tak po prostu jest i odpowiadający w tym wątku sprzedawcy tego nie zmienią, nie zaczarują, a wiem, że bardzo im się to nie podoba.

Pierwsze lepsze umowne postanowienie zabronione z Rejestru Klauzul Niedozwolonych UOKiK - Numer postanowienia: 7305

Nie odpowiadamy za opóźnienia w dostawie przesyłek przez Pocztę Polską i firmy kurierskie

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Rozumiem, że tobie by się podobało i nie miałabyś nic przeciwko, gdyby kupujący obarczył cię odpowiedzialnością za niedostarczoną przesyłkę, bo np. kurier miał wypadek i skasował auto razem z przesyłkami albo został zatrzymany, pobity i z nich okradziony? Jaki wpływ na to ma sprzedawca? Gdzie rozum, gdzie logika?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@Bilunia2 

Termin deklarowany dla usługi „Allegro Paczkomaty24/7 InPost” to D+1,  natomiast gwarantowany to D+30, gdzie „D” oznacza dzień nadania. Terminy doręczeń oblicza się wg. dni roboczych. Soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy wydłużają deklarowany termin doręczenia o odpowiedni okres czasu (chyba, że do przesyłki została wykupiona usługa dodatkowa Paczka w Weekend).

Zdecydowana większość przesyłek paczkomatowych jest doręczana dzień po nadaniu. Mogą się zdarzyć jednak sytuacje, gdy paczka wydana do doręczenia nie zostanie umieszczona w tym samym dniu w Paczkomacie, np. z powodu tymczasowej niedostępności maszyny czy jej przepełniania, co zapewne miało miejsce w przypadku Twojej przesyłki. 

oznacz moderatorów

Bilunia2
#8 Zapaleniec#

@ Ekspert InPost
Widzę, że do Ciebie żadne argumenty nie docierają - ani szczegółowy opis, ani obrazek, więc szkoda mojej klawiatury na przekonywanie Cię, że od piątku kurier miał po prostu wolne, a obrazek który pokazałem najlepiej o tym świadczy i stanowi wyłącznie waszą radosną twórczość. Teraz się nie dziwię, że od czasu do czasu wasze paczkomaty są przepełnione, skoro w poniedziałek muszą przyjąć paczki z kilku dni.
@ pulkownik66
Pisząc o większości nie miałem na myśli kogokolwiek osobiście, więc jeżeli poczułeś się dotknięty, to przepraszam. Miałem na myśli wyłącznie tych, którzy bronią InPostu, przedstawiając tutaj kruczki prawne, etc, zupełnie nie rozpatrując konkretnie opisanego przypadku.

Gdyby nie ostatni wpis pokazany na "obrazku", nie miałbym się do czego przyczepić - uznałbym, że InPost był zawalony robotą i moja paczka nie załapała się w piątek na pakę, więc pewnie załapie się w sobotę, lub w poniedziałek. Ale jeżeli paczka do mnie wg. ich informacji załapała się w piątek na pakę, a do tej pory nie została doręczona czy to do paczkomatu, czy kilku współpracujących z InPost'em w okolicy "sklepów", to już zakrawa na farsę ze strony InPostu
Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji ... klakierom InPost'u też. Myślę, że wszyscy wyrobili już sobie zdanie w opisanej kwestii i na tym zakończmy wątek.

oznacz moderatorów