anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

International Postal System Zatrzymanie w cle

MAMY ROZWIĄZANIE!
Szumacher846
#8 Zapaleniec#
  • Zamówiłem buty ok miesiąca temu od początku pisze że zostały zatrzymane w Cle nie pisze jaki to urząd celny nie mam zadnych informacji o paczce tylko tyle ze zatrzymana w International Postal System : kontrola celna

Sprzedajacy pisze ze nie wie co to za urząd celny i nie ma jak sprawdzić co dzieje sie z przesyłką nie dostałem żadnego listu z cle... Co robic? Czas oczekiwania już minął 6 maja. 

Nie wiem co robic zapłaciłem ok 400 zl 

Numer przesyłki : RV391529615CN

POMOCY!!! 

Screenshot_20200517-062958_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
xyz96
#21 Demiurg#

Odstąp pisemnie od umowy ze sprzedawcą na podstawie art. 5431 Kc i podaj nr konta do zwrotu wpłaty.

Będzie problem, rozpocznij Dyskusję, w której pomoże Ci pracownik Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

 

 

oznacz moderatorów
Szumacher846
#8 Zapaleniec#

Ale to i tak będę musiał czekać aż przyjdą te buty i potem je odesłać i dopiero kase zwróci jak wróci paczka 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Mylisz się, nie przeczytałeś przepisów;

Art. 5431 Kc Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie wydać rzecz kupującemu, nie później niż trzydzieści dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.

W razie opóźnienia sprzedawcy kupujący może wyznaczyć dodatkowy termin do wydania rzeczy, a po jego bezskutecznym upływie może od umowy odstąpić. Przepisy art. 492, art. 4921art. 494 stosuje się.

Art. 494 Kc

 Strona, która odstępuje od umowy wzajemnej, obowiązana jest zwrócić drugiej stronie wszystko, co otrzymała od niej na mocy umowy, a druga strona obowiązana jest to przyjąć. Strona, która odstępuje od umowy, może żądać nie tylko zwrotu tego, co świadczyła, lecz również na zasadach ogólnych naprawienia szkody wynikłej z niewykonania zobowiązania.

Zwrot świadczenia na rzecz konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie.

Wysyłasz oświadczenie o odstąpieniu od umowy i żądasz bezzwłocznego zwrotu wpłaty. Nie odbierasz towaru, który ewentualnie do Ciebie dotrze po terminie realizacji.

 

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

Mniej wiecej bedzie to wyglądać tak, że urząd celny za pośrednictwem PP wysle do Ciebie zapytanie o wartość przedmiotu

Przesyłki z Chin przeważnie mają zadeklarowaną niższą wartość ( poniżej 22 euro chyba )

Na podstawie wartości przedmiotu zostanie wyliczony VAT

Jesli przedmiot ma wartość powyzej 642 złote to dodatkowo bedzie doliczone cło

 

Od formalności urzędowych raczej nie uciekniesz, przesylka nie wróci do nadawcy.

Wg mnie gdy olejesz temat bedą Ci naliczać opłaty za magazynowanie i finalnie opłata za "utylizacje"

 

Druga sprawa to jesli kupowaleś na allegro to cena juz miala zawierać np VAT

i tutaj dochodzi do niezgodności z umową

uroki paczek z Chin

 

Najrozsądniej będzie gdy sprzedający zobowiąże sie do pokrycia dodatkowych kosztów np w dyskusji

Przypuszczam, że wypowiedzenie umowy nie sprawi, że problem zniknie

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:80340374 

"Od formalności urzędowych raczej nie uciekniesz, przesylka nie wróci do nadawcy. Wg mnie gdy olejesz temat bedą Ci naliczać opłaty za magazynowanie i finalnie opłata za "utylizacje""

Tak 🙂 A na końcu za ten zakup na Allegro za 400 zł zlicytują mu mieszkanie lub dom, a sprzedawca mu tych 400 zł po odstąpieniu od umowy nigdy nie odda 🙂

 

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

@Client:80340374 

Nic z poczty nie dostanie, bo paczka jest zatrzymana na cle w Chinach

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@owady przyjąłem, że w Polsce.Mój błąd

@xyz96 serio uwazasz, że gdyby paczka byla w polskim UC to kupujący mogłby olać temat i nigdy nie ponieść żadnych konsekwencji ?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak uważam. To, że ktoś nadał paczkę na czyjeś dane nie oznacza, że adresat ma ponosić tego konsekwencje po odstąpieniu od umowy. Poza tym przed wydaniem rzeczy kupującemu, odpowiedzialność za nią ponosi sprzedawca. Wydanie to objęcie rzeczy w posiadanie przez nabywcę w przypadku sprzedaży konsumenckiej.

oznacz moderatorów
Szumacher846
#8 Zapaleniec#

Buty kosztowały 382 z przesyłką 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Szumacher846 Po pierwsze to ostatni wpis z systemu miedzynarodowego, który może nie być uaktualniany ( patrz poczta polska) i przesyłka już dawno może płynąć do Ciebie. Niestety nie wiemy gdzie jest i ile to jeszcze potrwa. Ten wpis NIE OZNACZA że jest zatrzymana na cle. Tak jak napisał @owady To Chiński Urząd Celny - a tam nie powinno być kłopotów bo to eksport. Natomiast ja bym zrobił tak jak radzi @xyz96 i odstąpił od umowy, oraz zażądał zwrotu środków. Nie wiesz kiedy buty dostaniesz, nie wiesz czy w ogóle je otrzymasz, jest duża szansa ze będziesz musiał dopłacić VAT itp..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

@pinsplash 

Jeśli wiedział, że paczka bedzie wysyłana z Chin, to powinien zapłacić Vat, bo jest importerem.

Jesli było na aukcji napisane, że wysyłka z Polski, to juz inna bajka

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@owady Co do zasady ceny na Allegro obejmują VAT

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@pinsplash - tylko, że jak zamawia towar z chin to powinienen wiedzieć, że taka paczka może podlegać pod UC

 jak informuje resort finansów, każdy, kto dokonuje importu towarów (także zamawiając je w sklepie internetowym) dostarczanych do kraju w przesyłkach wysyłanych z państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy, staje się podatnikiem z tytułu importu towarów i nie korzysta ze zwolnienia. I nie ma tu znaczenia, czy chodzi o firmę czy osobę fizyczną.

Tutaj nie ma miejsca nadanie sobie paczki od tak.Tutaj jest konkretne zamówienie ktorego ślady mozna znaleźć jak chocby po wyciągu z konta.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:80340374 Nie wiemy co było na aukcji. Jezeli na aukcji była usługa pośrednictwa zakupu...well, wtedy jest problem. Ale jeżeli on kupował od Polskiej firmy, a wysyłka była z Chin. To problem polskiej firmy. Ona jest importerem. Przecież ty tez możesz mieć firmę w Suwałkach a wysyłać z Wałbrzycha ...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zgodnie z regulaminem allegro, ceny w ofertach sprzedaży rzeczy muszą być cenami brutto. Według wszelkich definicji, cena brutto to cena z podatkiem, zwłaszcza VAT.

oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

@xyz96 

A czy sprzedający mu dolicza jakiś VAT?

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@owady Inaczej : cena na allegro = cena jaką płacisz za produkt.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
owady
#11 Animator#

@pinsplash 

I tyle zapłacił.

To wszystkie prywatne oferty sprzedaży samochodów na allegro, są nieregulaminowe . bo potem kupujący musi zapłacić podatek PCC

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

oczywiscie, ze cena nie moze miec ukrytych dopłat tylko, że tutaj mamy handel miedzynarodowy i przypuszczam, że żaden urząd celno-podatkowy nie przyjmie tłumaczenia w stylu"ale Panie na allegro juz jest z VATem"

Ściągasz cos z chin to licz sie z dodatkowymi dopłatami jak VAT czy cło

Wg mnie sprzedający powinien zwrócić róznice ale chyba kazdy wie, że to zalezy od czlowieka

 

 

oznacz moderatorów