anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak allegro zepsuło wyszukiwarkę i straciło klienta :(

kostas11
#21 Demiurg#

Wchodzę se na allegro szukając banknotów UNC wpisuje UNC potem wybieram kategorię Pieniądz papierowy

i mam stos ofert z allegro lokalnie ( przeleciałem promowane, same z lokalnie, doszedłem do entej strony i nie znalazłem żadnej oferty ze zwykłego allegro a wiem że są ) a że potrzebuję fakturę zaznaczam faktura VAT-marża i jaki mam efekt 😞

Poprzestańcie psuć allegro tymi swoimi algorytmami i cudami 😞

11123e.png

Dolazłem do 21 strony https://allegro.pl/kategoria/pieniadz-papierowy-380?string=unc&p=21 oczywiście filtr bez faktury i koniec na dziś 🙂 dziwne że pokazuje tylko 3022 ofert i to same z Lokalnie, porażka ! więcej mam w swojej kolekcji banknotów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jak dawniej zacząłem jeździć na giełdy tematyczne. Zdziwiło mnie jak duży to rynek i ile ludzi, czasem dobrze spotkać się w realu.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@kostas11 Jak jestem zalogowany na swoim koncie to wyszukuje mi normalnie oferty z fakturą VAT na zwykłym allegro.
Jak poszukam niezalogowany to pokazuje mi opcję VAT-marża też widzę pełno ofert na zwykłym allegro od firm.

Swoją drogą - dziwne, że filtr faktury VAT-marża jest niedostępny jak jestem zalogowany.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell bo tu się cuda dzieją z wyszukiwaniem 😞 nie dziwię się że jest coraz wiecej postów  że spada sprzedaż 😞

ps. byłem zalogowany, wlazłem na główną stronę wpisałem UNC zmieniłem na kolekcje - pieniądz papierowy i mam to co wyżej 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Przypomina to czasy allegro cafe - wtedy to też tak działało:

"Sprzedający i kupujący zgłaszają problemy na cafe allegro od kilku miesięcy, a co robi allegro:

^ proszę wyczyścić cookies  
^ proszę zmienić przeglądarkę
^ proszę wyłączyć adblocka
^ proszę przesłać screeny
^ u nas wszystko działa
^ jakie rekompensaty? przecież Wasz towar jest nie atrakcyjny"
 
Allegro: Chcieliśmy jak najlepiej, a wyszło jak zawsze - ciągle trzeba czyścić ciasteczka 🤣
 
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 tak jak pisał @krejzole  giełdy tematyczne wracają do łask - bo : taniej, można "dotknąć" i często większy wybór niż tutaj. Ja nie używam wyszukiwarki allegro ( a raczej tego co oni wyszukiwarką nazywają) tylko google. Bo na allegro często musze się nagimnastykować aby coś naleźć. Plus nieusuwanie zgłaszanych ofert "bo musiałbym pomysleć a mnie się nie chce" - i taki jest skutek 😞

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 spróbuj proszę od czyszczenia ciastek i pamięci podręcznej oraz sprawdź na innej przeglądarce, bo u mnie wszystko działa prawidłowo i przy zaznaczonych tych samych filtrach mam 1 775 ofert: 

Zrzut ekranu 2023-07-1 o 20.22.27.png

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ serio 😉 czy Wasz klient musi być obeznany w czyszczeniu i zabawach w zmianach przeglądarek ? wchodzi raz na kilka dni coś kupić, nic mu nie wyskakuje idzie do konkurencji, to nie o to tu chodzi, sprawdzałem jako zalogowany i brak logowania, mam zawsze same oferty z allegro lokalnie dokładnie 3022 i na tym koniec, dodając fakturę mam 0 ofert, co śmieszne Tobie pokazuje 1775 ofert a na 1000 % jest ich więcej bo łącznie 3 - 4 znanych prze zemnie sprzedawców ma ich wystawionych około 5000 albo i więcej. Coś się popsuło, i z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej, nie wiem do czego to wszystko zmierza 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 nie, nie każdy nasz klient musi być obeznany w czyszczeniu plików cookies oraz pamięci podręcznej, ale skoro na moim komputerze wyniki są zupełnie inne niż u Ciebie, to zanim zaczniemy szukać błędów, najpierw musimy wykluczyć sytuację, że to przeglądarka płata tutaj figle (co zdarza się zdecydowanie najczęściej). Jeśli chodzi natomiast o samą liczbę ofert to raczej kwestia Twoich przypuszczeń, a nie wiedza poparta danymi, bo nie ma możliwości, abyś na 1000% wiedział ile ofert wystawiają inni sprzedający. Dodatkowo weź proszę  jeszcze pod uwagę fakt, że wybrałeś dwa, dość specyficzne filtry, więc duża liczba ofert może po prostu ich nie spełniać. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola 15 lat wyszykuje u Was te produkty, zerknij w moje zakupy 😄 znam wszystkie firmy co je wystawiają i wiem ile mniej więcej mają ofert 😉 

Sprawdziłem na incognito i powiem Ci że mam 3 282 oferty a u Ciebie jest 1775 więc coś tu nie trybi 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ "przeglądarka płata tutaj figle" 

Hola hola .... to allegro płata figle a nie przeglądarka! Jeżeli nie potraficie sobie ogarnąć plików tymczasowych to polecam z nich nie korzystać. 

oznacz moderatorów

bolon_yokte
#1 Nowicjusz#

Szczerze? Jeśli przeglądarka wymaga trybu incognito bądź czyszczenia ciasteczek to jest to wina po stronie dewelopmentu. Zjebali któreś wdrożenie i ciasteczka się walą. Zdarza się, ale należy to odpowiednio zasygnalizować, że dany patch wymaga wyczyszczenia cookies, bo zmienił się algorytm/zabezpieczenia/schema cookis. Ale nie, żadnej informacji i zwalanie na usera bo u testera działa.. Lame na 400% W normalnych projektach by się kłaniali użytkownikowi że ich wina i przepraszają a tu nie.. Mania wielkości. BTW. i nie działa sortowanie po popularności. To też wina cookies? Co wyszukuje to maks 5 sprzedaży, a rynek w setki tysiące idzie.. to gdzie tam leży błąd?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ coś się dzieje dziwnego bo ja nie mogę wynaleźć ofert, jak by nic nie było 😞 A wiem że jest bo kupuje, nawet wczoraj od stałych sprzedawców kupiłem, ale żeby ich oferty się wyświetliły ? to wyskakują mi same z Lokalnie 😞

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/jak-allegro-zepsu%C5%82o-wyszukiwark%C4%9...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Mnie wyskakuje 18818 ofert przez apke 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt jak dasz fakturę marżę ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

aaaaaa to 3282

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Ewidentnie coś popsula się tą przeglądarką, szukałem dzisiaj kanwa 40x60 a ta bezczelna wyświetlarka zmieniła sobie słowo na kawa 40x60, sprawdziłem wielokrotnie zarówno na apce jak i przeglądarce, dziwne bo miesiąc temu zwracało mi wyniki jakich oczekiwałem, a teraz..... 

Przez Google szukam i jest ok.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt u mnie to samo coraz trudniej coś wyszukać a szczególnie widać te zmiany jak od lat się wyszukiwało te same produkty, teraz jest porażka, nie dziwię się że coraz więcej postów że sprzedaż leci na pysk, nie wiem czy oni to widzą ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

No wiesz, widzą czy nie widzą, tych z allegro to nie obchodzi, zadanie mają jak najwięcej sprzedać przez swój sklep OSA czy jakoś tak na niego mówią, czekam kiedy nastąpi zmiana że każde wpisywanie słowo będzie wyświetlało tylko produktu z ich sklepu, nie ważne jakie. 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Ale w sklepie OSA mają tylko pampersy i to klienci narzekają że jakieś podrabiane i z dziwnej dystrybucji.

oznacz moderatorów