anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak długo trzeba czekać na zwrot środków za anulowany zakup

kobodek
#7 Wielbiciel#

Witam 

Kupiłem towar, sprzedawca w związku z problemem z towarem anulowała zakup. Dostałem informację że zwrot środków nastąpi mam informację na koncie z 17 maja do dnia dzisiejszego środki nie wpłynęły ani na allegro ani na moje konto bankowe.

Jak długo to trwa ?

Chciałem zamówić towar u innego dostawcy i nie mogę !

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

I tu jest dylemat. Allegro mówi, ze 2 dni, prawo mówi że 14 dni. Zwykle wystarcza jak się grzecznie napisze do nich z przypomnieniem, ze minęło 2 dni po anulowaniu i według regulaminu powinieneś dostać zwrot. Podstawę prawna do kłócenia się zyskasz po 2 tygodniach. 

oznacz moderatorów

kobodek
#7 Wielbiciel#

Na jaki adres pisać do nich ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AnnaG-Antyki to nie było anulowanie przez kupującego 😞 więc ustawa 14 dni niema tu zastosowania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kobodek powinien Ci oddać-zlecić zwrot od razu tu nie mają zastosowania żadne ustawy bo to nie Ty odstąpiłeś 🙂

A napisz jaką metodą płaciłeś ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kobodek Cześć. 🙂 O jakie zamówienie chodzi? Czy otrzymałeś powiadomienie mejlowe o zwrocie pieniędzy? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kobodek
#7 Wielbiciel#

Dostałem informację na allegro i na moim koncie bankowym

Kupowałem na raty pay przez Allegro 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zakup na raty to środki trafiają tam skąd wyszły, jak Allegro Pay to tam sprawdź.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kobodek Jeśli płaciłeś z Allegro Pay, to zwrócone środki zwiększą Twój limit w usłudze Allegro Pay (czyli nie będziesz musiał spłacać tego zamówienia): https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/allegro-pay 

Jeśli zdążyłeś spłacić zamówienie, to na Twoim koncie powstała nadpłata, którą wypłacisz z poziomu panelu Allegro Pay 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kobodek
#7 Wielbiciel#

Chodzi o to że dostałem informację również na koncie bankowym gdzie brałem kredyt ale środków nadal brak od 17 maja od informacji o zwrocie środków.

NA jaki adres pisać do allegro ?

jest jakiś specjalny ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kobodek Z jakich rat skorzystałeś? O które zamówienie chodzi? 

Jeśli nie były to raty Allegro Pay, to musisz skontaktować się z pożyczkodawcą i rozwiązać umowę kredytową. Kontakt znajdziesz w swojej umowie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kobodek
#7 Wielbiciel#

mam podać numer aukcji ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kobodek Najlepiej numer zamówienia lub powiedz nam, z jakiego rodzaju płatności ratalnej skorzystałeś. 🙂 

Zgodnie z moją wcześniejszą wiadomością: jeśli nie były to raty Allegro Pay, to musisz skontaktować się z pożyczkodawcą i rozwiązać umowę kredytową. Kontakt znajdziesz w swojej umowie.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kobodek
#7 Wielbiciel#

9608b920-f246-11ed-b5b5-69599e3b9142

Płatność ratalną przez Payu alegro

Kredyt w moimi banku mBank 

Wybralem

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kobodek tak, jak wspomniała Ola. Nie skorzystałeś z Allegro Pay, tylko z pożyczki - w Twoim przypadku w mBanku. Na swojej umowie znajdziesz dane do kontaktu, abyś mógł rozwiązać umowę. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

kobodek
#7 Wielbiciel#

ok 

rozumiem ale ja nie chcę rozwiązywać umowy chcę kupić to samo urządzenie u innego dostawcy 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kobodek rozumiem, jednak wtedy musisz podpisać nową umowę, na nową transakcję. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów