anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak doprowadzić transakcję do szczęśliwego końca

MAMY ROZWIĄZANIE!
nigolb
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem przedmiot na allegro.pl. W związku z tym, że oferta miała charakter licytacji wygrała moja najwyższa oferta. Dzień po zakupie przedmiotu odezwał się sprzedający informując mnie o rzekomym uszkodzeniu sprzętu. Zaskoczony tym faktem, gdyż w opisie zawarta była informacja, że sprzęt jest zapakowany i gotowy do transportu poprosiłem o zdjęcia uszkodzeń. W odpowiedzi otrzymałem wiadomość, że nic nie dostanę. Domyślam się, że nie otrzymam przedmiotu, nie otrzymam zdjęć potwierdzających uszkodzenia itd.

Czuję się oszukiwany. 

Jak wymóc na sprzedającym wypełnienie warunków umowy kupna sprzedaży zawartej na portalu allegro.pl w formie wygranej licytacji?

Będę wdzięczny za merytoryczne podpowiedzi

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

Prawdopodobnie sprzedający nie jest zadowolony z osiągniętej ceny, choć zawarł umowę i powinien się z niej wywiązać. Możesz poprosić o pomoc Allegro, ale na zbyt wiele nie licz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów
nigolb
#7 Wielbiciel#

Prawdopodobnie tak - kwota, którą byłem skłonny zapłacić za ten przedmiot była znacznie wyższa. Niemniej jednak moja oferta była najwyższą i tą aukcję wygrałem - wydaje się minimalnie przyzwoitym przesłanie zdjęć uszkodzeń - jeżeli faktycznie sprzęt jest uszkodzony zrozumiem, jeżeli sprzęt jest sprawny co powyższa wypowiedź sugeruje to nie mam tolerancji dla kłamców bo to co do zasady oszustwo.

W świetle prawa zawarliśmy umowę kupna-sprzedaży i konsekwencje z tego tytułu są obustronne.

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@nigolb, jeżeli uważasz, że warto powalczyć, załóż sprawę (e)sądową sprzedającemu 🙂

oznacz moderatorów
nigolb
#7 Wielbiciel#

To jest na chwilę obecną kwestia zasad, nie opłacalności. Z miłą chęcią zlecę to jakiejś godnej polecenia kancelarii. Czy ktoś pomoże w tej kwestii? Czy ktoś przeszedł już tą ścieżkę?

oznacz moderatorów
nigolb
#7 Wielbiciel#

Dla potomnych - mnie to kosztowało poradę prawną, skończy się skorzystaniem z usług w szerszym zakresie. Nie oszczędzajcie na prawnikach 🙂 W skrócie:

Zgodnie z regulaminem Allegro, który jest wiążący, zgłoszenie oferty kupna przez użytkownika i każde kolejne postąpienie w aukcji jest prawnie wiążące i nie może być wycofane. To oznacza, że wygrana licytacja w internetowym serwisie aukcyjnym Allegro to umowa kupna-sprzedaży, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Zgodnie z art. 70 § 1 Kodeksu cywilnego, umowa może być zawarta w drodze aukcji albo przetargu. Oferty złożone w czasie aukcji są ważne aż do momentu zakończenia aukcji lub ich odwołania przez sprzedającego. Zgodnie z art. 70 § 3 K.c. – ogłoszenie, a także warunki aukcji albo przetargu mogą być zmienione lub odwołane tylko wtedy, gdy zastrzeżono to w ich treści. 
W m
oim przypadku złożyłem ofertę na aukcji, a sprzedający nie odrzucił mojej oferty, nie zakończył oferty przed czasem, aukcja zakończyła się przybiciem czyli jasnym komunikatem o jej zakończeniu. Zatem umowa sprzedaży została zawarta z chwilą zakończenia aukcji.

Podstawa zawarcia transakcji w Regulaminie Allegro w art. 7.2.-7.5

Cała masa innych paragrafów z Kodeksu cywilnego.

A sprzedający w moim przypadku naraził się jeszcze na odpowiedzialność karną... 

Nie poddawać się - odwiedzić prawnika - jego koszt pokryje sprzedający, który bezmyślnie unika wydania rzeczy, za którą otrzymał zapłatę...

 

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

eh...żeby to każdy kupujący chcial sie tak wywiązać z umowy.

Mialbym kilka złotych wiecej zamiast kosztów za nieodebrane przesylki

oznacz moderatorów