anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak działa allegro protect?

Client:103635001
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry!

Kupiłam u sprzedającego sprzęt z Dysona za prawie 3000 zł. Zamiast niego otrzymałam małą paczkę z kosmetykami. Sprzedająca twierdzi, że nie handluje kosmetykami i że wysłała do mnie inną paczkę, w której był Dyson. Twierdzi że musiało dojść do pomyłki u kuriera. Jednak dane z etykiety paczki ktorą dostałam i ktorą ona podobno wysłała są identyczne, a paczka była wysyłana z paczkomatu. To są dla mnie ogromne pieniadze i boje sie że je stracę. Co mogę w tej sytuacji zrobić oprócz założenia dyskusji? Kiedy mogę liczyć na kontakt pracowników Allegro? Czy jest szansa, że odzyskam pieniądze?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:103635001 Zakup od osoby prywatnej czy od firmy?
Pokaż link do oferty w której zakupiłaś.

Trzeba będzie złożyć reklamację do przewoźnika aby ten ustalił jakiego gabarytu była nadana przesyłka.
Zawsze jest możliwość, że gdzieś na sortowni etykieta odpadła i została błędnie naklejona na inną przesyłkę...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:103635001 ważne od kogo zakup, a na pewni spisz protokół szkody i opisz sytuację 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:103635001
#1 Nowicjusz#

Od osoby prywatnej. Tutaj jest link https://allegro.pl/oferta/14872441692.

Dziękuję za odpowiedź.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Client:103635001 nie zakładam od razu, że to oszust, ale ja bym nie kupił od prywatnej osoby, która nie ma żadnych komentarzy i jest na allegro od kilku miesięcy produktu za prawie 3000zł. tak dla spokojności 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:103635001 Swoją drogą zastanawiam się co Cię pokusiło na taki zakup skoro nawet na stronie producenta jest taniej. Nie mówiąc już o tym, że o wiele bezpieczniej...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:103635001 Masz większy zawsze problem jak kupujesz od osoby prywatnej, inaczej jest taktowana odpowiedzialność co do kwestii odpowiedzialności z przesyłkę, pisz protokół szkody> koniecznie!!

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:103635001 Wejdź TUTAJ i złóż reklamację.
Dokładnie opisz sprawę i poproś o weryfikację gabarytów przesyłki oraz zabezpieczenie monitoringu z chwili nadania paczki przez sprzedającego (jeśli była nadana w paczkomacie) oraz z chwili odbioru.

Rozumiem, że masz zdjęcia przesyłki którą otrzymałaś?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie oznacza to że jak sprzedajesz i jesteś prywatnym sprzedającym to zamiast towaru możesz wysłać cegłę. a MOŻE SIĘ MYLĘ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:103635001 przy takiej sprzedaży do wydania a zarazem przejścia niebezpieczeństwa utraty czy uszkodzenia dochodzi w momencie przekazania paczki przewoźnikowi, więc teraz Ty musisz spisać protokół i złożyć reklamację z dyskusją się wstrzymaj do decyzji przewoźnika jka znajdzie to dostaniesz paczkę jak stwierdzi że wszystko jest ok i taką nadał sprzedawca wtedy z decyzją reklamacyjną rozpoczniesz dyskusję a jak będą problemy po 14 dniach wniosek do protect 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:103635001 Protokół szkody w ciągu 7dni zrób  tu otwórz dyskusję ze sprzedającym przez Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa taka droga jest do rekompensaty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 ale protokół szkody nie jest wymagany ? zmieniasz zdanie w zależności komu pomagasz 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Jeżu kolczasty. Sprzedający od 10 miesięcy. Nie zweryfikowany ocenami od kupujących, kwota kosmiczna. Brak zwrotu. Sprzedający nie jest przedsiębiorcą. Od razu na policję ! Natychmiast !!

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/cyberprzestepczosc

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:103635001 przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja. Do czasu wyjaśnienia sprawy i odpowiedzi od InPost nie zamykaj proszę prowadzonej dyskusji. Na razie muszę poprosić Cię o cierpliwość musimy poczekać na odpowiedź od przewoźnika. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów