anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak i komu w Allegro zgłosić sprzedaż kradzionego sprzętu przez sklep internetowy?

Client:68839320
#7 Wielbiciel#

Zachodzi uzasadnione prawdopodobieństwo sprzedaży kradzionego komputera Dell ze sklepu internetowego AG-notebook. Chcę wszcząć z nimi spór i trochę nie wiem jak się do tego zabrać. Komputer kupiony na f-vat jako sprzęt outletowy nie objęty gwarancją producenta. Po miesiącu czasu, matryca OLED wykazała wadę w postaci "martwego" paska, dzielącego ekran na pół. Po odesłaniu komputera do naprawy gwarancyjnej, sklep stwierdził, że to wina zalania i odmówił naprawy gwarancyjnej. Odesłano mi komputer bez naprawy (z brakującą śrubką od obudowy...). Ponieważ chciałem go naprawić we własnym zakresie, zwróciłem się do firmy DELL z prośbą o zakup matrycy. Okazało się , że Service Tag komputera nie istnieje w bazie, a komputer został usunięty z ewidencji we Włoszech. Ponieważ sprzęt był nowy, oznacza to ni mniej ni więcej, że prawdopodobnie został skradziony. Oznacza to również, że nie ma możliwości zamówienia jakiejkolwiek części serwisowej do tego komputera. Reasumując proszę o pomoc w tej sprawie i jak ją rowiązać na Allegro. Bo oczywiście zaangażowałem prawnika w w/w sprawie, ale chciałbym również aby więcej złodzieje nie mogli sprzedawać tak drogiego sprzętu bo sprawa rozbija się o prawie 9k złotych. I jeszcze nie oskarżam na chwilę obecną sklepu AG-notebook o złodziejstwo ale reakcja ich serwisu dużo mówi na ich temat....

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:68839320 Kontaktowałeś się w ogóle ze sprzedającym?
EDIT - ok, zrozumiałem, że wysłałeś na gwarancję do producenta a nie do sprzedawcy - mój błąd.


oznacz moderatorów

Client:68839320
#7 Wielbiciel#

Oczywiście

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:68839320 Czy firma DELL podała Ci jakie mogą być przyczyny braku service tagu w ich systemie?

oznacz moderatorów

Client:68839320
#7 Wielbiciel#

Tak, chociaż nie ujawniają oficjalnie takiej informacji. Tzn. sprzęt został usunięty z ewidencji we Włoszech, bo "zaginął" w transporcie......

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:68839320 Rozumiem.
Ciężki temat generalnie. Przydałyby się jakieś konkretne dowody bo takie 'nieoficjalne informacje' w niczym tu niestety raczej nie pomogą.
Co powiedział prawnik którego zaangażowałeś?

oznacz moderatorów

Client:68839320
#7 Wielbiciel#

Dlatego zwróciłem się do AG-notebook z prośbą o dostarczenie faktury zakupu. Ja ich jeszcze nie oskarżam......ale proszę, grzecznie proszę.

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:68839320 Masz na myśli fakturę wystawianą przez nich dla Ciebie czy fakturę potwierdzającą skąd oni zakupili laptopa?
Jeśli to drugie to nie mają obowiązku Ci tego udostępniać. Takie rzeczy to jedynie na wniosek odpowiednich organów.

oznacz moderatorów

Client:68839320
#7 Wielbiciel#

Ich zakup. Oczywiście pewnie masz rację, ale to też kwestia dobrej woli i udowodnienia, że kupili sprzęt z legalnego źródła.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odpiszą że masz pójść na Policję i jak będzie jakiś wyrok to zadziałają ale dopytajmy: @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Client:68839320 

Ja to się w końcu nie wiem gdzieś Ty to kupił. Na Allegro czy w sklepie internetowym?

oznacz moderatorów

Client:68839320
#7 Wielbiciel#

Tzn... o co pytasz? I jak ma to pytanie pomóc w rozwiązaniu sprawy? Bo jak łatwo się domyślić, sklep AG-notebook jest sklepem internetowym sprzedającym również przez Allegro. I jak łatwo się również domyślić zakup odbył się przez Allegro, dlatego tutaj o tym piszę a nie na ścianie domu....

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Client:68839320 

Bo w tytule jest sklep internetowy. Ja bym tak nie napisał. Teraz jak mam pewność że przez Allegro to możliwości jest dużo więcej.

Można pisać w tej sprawie do Allegro przez formularz i podawać wszelkie informacje do tej sprawy. Można będzie próbować użyć Allegro Protect. Dziewczyny są już wywołane też coś doradzą.

 

oznacz moderatorów

Client:68839320
#7 Wielbiciel#

Oki, przepraszam za zgryźliwość. Nie powiem, jestem nieźle wkurzony. Myślałem, że czas oszustów na Allegro minął bezpowrotnie....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rozumiem, ale takie słowa mogą Ci zaszkodzić, zapewne to mają na myśli.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@Client:68839320 

Spoko. Masz już swój temat na AG to pilnuj go i tyle. Nerwy są teraz niepotrzebne.

Jeżeli chcesz otwierać dyskusję / spór to to zrób i pisz co Ci prawnik doradzi.

oznacz moderatorów

Client:68839320
#7 Wielbiciel#

Oki. Na chwilę obecną prawnik mówi, że wszystko ma być "lega artis" i muszę iść na Policję. Czekam też na odpowiedź z AG-notebook jak oni będą chcieli rozwiązać tą sprawę. Ale jutro ruszam na komisariat.

oznacz moderatorów