anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mam skorzystać z pomocy Allegro w dyskusji z Chińskim sprzedawcą ?

arkbac3456
#7 Wielbiciel#

Witam, 

od miesiąca dyskutuję nad rękojmią Chińskiego sklepu nvhristore, Allegro niby pomogło żądając potwierdzenia przelewu zwrotu od sprzedawcy, ale przelew nie dotarł, po miesiącu Allegro zamknęło dyskusję a kontakt pomocy wymaga wybrania i wskazania transakcji - a na liście wyboru mojego zakupu już nie ma - są owszem ale późniejsze zakupy.

Głupota czy system ? - przeciągnij dyskusję do miesiąca i razem  Allegro zrobimy cię w balona ?

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

az1rael
#21 Demiurg#

nie oznaczyles dyskusji jako nierozwiazanej to ci z automatu zamknal system po 30 dniach

oznacz moderatorów

arkbac3456
#7 Wielbiciel#

czekałem na przelew, nie liczę tych dni, poza tym pytanie było czy rozwiązano problem czy nie - a dosłownie w ostatniej chwili odpisali że robią przelew więc niby rozwiązany ale przelew jeszcze nie dotarł. Allegro zażądało potwierdzenia przelewu i raczej jeszcze go nie dostało a mimo to zamknęło dyskusję, to po co to żądanie ??

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@arkbac3456 poszukaj ile tu na forum bylo wątków o zakupach z Chin. Wybrałeś taki zakup...cóż pamiętaj ze cena nie zawsze czyni cuda...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

arkbac3456
#7 Wielbiciel#

Ja widzę to jako zakup na Allegro, tzn że obowiązuje regulamin platformy, prawodawstwo krajowe i unijne. Czy sprzedawca który ma na Allegro kilkadziesiąt ofert jest z któregoś z tych warunków zwolniony "bo jest z Chin" ? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak masz tam zakup to możesz napisać przez podany link. Nie jest zwolniony a regulamin dyskusji 30-dniowy obowiązuje wszystkich- jak go wcześniej nie odznaczysz jako nierozwiązany.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@arkbac3456 "Ja widzę to jako zakup na Allegro, tzn że obowiązuje regulamin platformy, prawodawstwo krajowe i unijne. Czy sprzedawca który ma na Allegro kilkadziesiąt ofert jest z któregoś z tych warunków zwolniony "bo jest z Chin" ?  

W teorii masz racje . A teraz masz okazje przekonać sie czym sie różni teoria od praktyki. nawet zakładając że bedziesz chciał dochodzić swoich ( zresztą słusznych) praw w sądzie to jak zamierzasz to zrobić?

Jeśli pozwany jest w Chinach ? Nawet zakładając że sprawa mogłaby odbyć sie w polskim sądzie to jak bys udokumentował prawidłowe doręczenie pozwu ? Jaki były koszt takiej sprawy ?

Teoretycznie masz racje. w praktyce - lepiej omijac oferty z poza EU.

oznacz moderatorów

arkbac3456
#7 Wielbiciel#

Rozumiem ryzyko transakcji z poza EU, kwota nie jest jakaś szczególna, w zasadzie porozumiałem się z sprzedawcą ..... nie ma tragedii, niezrozumiałe jest że Allegro jako arbiter stawia warunek przesłania do Allegro potwierdzenia przelewu - który nie został jeszcze spełniony a mimo to z automatu zamyka dyskusję, to jaki jest sens i moc tego warunku ? a jak chcę wrócić do dyskusji to w formularzu jest wymagane wskazanie zakupu którego nie ma już w opcjach wyboru - no i w zasadzie system "z automatu" pozamiatał temat. Można by też zastanowić się co z punktu widzenia klienta kończy dyskusję - czy porozumienie czy potwierdzenie przelewu/nadania. 

Wracając do odległych sprzedawców, rozumiem że incydenty mogą się zdarzyć, tak samo jak awarie towaru czy jakieś pomyłki w spedycji, w szczególności przy okazjonalnym sprzedawcy ale jak jest na platformie sklep z setkami ofert to chyba jest też sposób na systemowe ( a nie tylko komentarzami klientów czy postami na forum) dyscyplinowane a nawet eliminację sprzedawcy stosującego zasadę - jestem daleko i co mi zrobisz ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@arkbac3456 Bo nie przeczytałeś zasad dyskusji, jak jej wcześniej nie oznaczysz jako nierozwiązana, możesz po 14dniach to po 30 dniach zamyka Allegro automatycznie, Teraz napisz tu a pomogą: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

arkbac3456
#7 Wielbiciel#

LEW433 

Dziękuję za odpowiedź ale właśnie o tym piszę, w linku który podesłałeś jest obowiązkowy wybór "wybierz produkt" a na liście nie ma produktu którego dotyczyła dyskusja

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@arkbac3456 Nie masz zakupu w zakładce "Moje zakupy"?

oznacz moderatorów

arkbac3456
#7 Wielbiciel#

niema go tutaj:

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

 

Produkt, którego dotyczy problem

WYBIERZ PRODUKT

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@arkbac3456 Skorzystaj z tego formularza. Numer zamówienia podaj w treści wiadomości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów