anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mieć pewność że kupiłam nowy laptop

kitek31859
#7 Wielbiciel#

dzień dobry. Kupiłam laptop Lenovo. Otrzymałam inny Medion. Problem polega na tym, że ten laptop nie ma oryginalnego opakowania ( zwykła folia zwykły szary karton). Nie ma instrukcji obsługi. Skąd mam mieć pewność że to nowy laptop.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Musisz otrzymać to co kupiłeś, opakowanie nie jest konieczne ale poprawia "samopoczucie", są metody żeby sprawdzić, ale jak dostałeś inny niż zamawiałeś to otwórz dyskusję ze sprzedającym:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

kitek31859
#7 Wielbiciel#

Laptop ma te same parametry i na moje może zostać. Zastanawia mnie brak opakowania dokumentów 

oznacz moderatorów

kitek31859
#7 Wielbiciel#

Jak sprawdzić czy nowy?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Znaczy nie używany?  Sprawdź obudowę czy nie ma rys w często używanych miejscach klawisze, touchpad przy wejściach do portów zasilania ,USB. System już był zainstalowany i skonfigurowany? Numer seryjny ewentualnie datę produkcji.

oznacz moderatorów

kitek31859
#7 Wielbiciel#

Rys brak. Jest system zainstalowany itd

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kitek31859  Masz przecież pod spodem tabliczke znamionową, nazwa, producent, rok produkcji.  Możesz wejść na  stronę Medion i po numerze sprawdzić  warunki gwarancji.  To daje jakiś obraz,  ale ile osób dotykało ten laptop to niestety nigdzie nie jest zapisane.

Można  też podejrzeć  daty instalowania róznych plików  ale to nie jest miarodajne bo system mógł być przeinstalowywany.  Ale jakiś obraz uzyskasz.

Dokumenty są wazne, żądaj w dyskusji uzupełnienia bo może się okazać że laptop nie był własnościa sprzedającego.

 

ps.  na mój gust to Medion jest gorszą firmą niż Lenovo  ale to może moje widzimisię.

oznacz moderatorów

pecela
#17 Koryfeusz#

Medion jest własnością Lenovo, kupili markę parę lat temu.

Obecnie (od 2011 roku) wszystkie laptopy Medion sprzedane są już pod marką Lenovo, dopiero w razie reklamacji gwarancyjnej nabywca kierowany jest do serwisu Mediona w Niemczech. 

Pod marką Medion, sprzedaż jest wyłącznie w Niemczech w Aldi.

oznacz moderatorów