anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę anulować zakup od prywatnego sprzedawcy?

Anielina_3
#8 Zapaleniec#

Witam, znalazłam ofertę telefonu od prywatnego sprzedawcy. Cena była atrakcyjna, ale nie była podejrzanie niska. Kontakt ze sprzedawcą był dobry i zdecydowałam się na zakup. Sprzedawca napisał tylko z pytaniem kiedy zakup zostanie opłacony i od tego czasu cisza(2 dni) nie nadal również żadnej paczki. Chciałam anulować zakup, jednak nie widzę takiej opcji w ustawieniach zakupu. Nie wiem teraz, co robić. Próby kontaktu są bez skutku. Nawet jeśli sprzedający wyśle paczkę, to już nie jestem pewna że chciałabym otrzymać ten produkt. Czy mogę zgłosić się do Allegro z prośbą o anulację transakcji? Czy jeśli sprzedawca wyśle w końcu paczkę, mogę jej po prostu nie odebrać? Jeśli ją odbiorę, może być problem ze zwrotem ponieważ jest to zakup od osoby prywatnej. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Anielina_3 na jakim koncie kupiłaś ten przedmiot? Na koncie z którego piszesz nie ma takiego zakupu ani an Allegro ani na Allegro Lokalnie. Czy sprzedający przesłał Ci link do oferty? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Anielina_3
#8 Zapaleniec#

Zakup zrealizowany na moją prośbę z innego konta. Był realizowany na allegro, nie z linka

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie można anulować zakupu od prywatnego sprzedającego bez jego zgody, tu wygląda na zakup poza Allegro z jakiegoś podesłanego linku, a to może być oszustwo! Widzisz swój zakup na Allegro?

oznacz moderatorów

Anielina_3
#8 Zapaleniec#

Zakup zrealizowany na moją prośbę z innego konta. Był realizowany na allegro, nie z linka

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Anielina_3 na Lokalnie sprzedający ma 7 dni na wysłanie zamówienia. Ten czas jeszcze nie minął, a zbliżają się Święta, więc możliwe, że wyśle zamówienie po Świętach.
Jeśli otrzymany produkt będzie niezgodny z opisem, możesz go reklamować, ale jeśli będziesz chciała odstąpić od umowy bez podania przyczyny, to sprzedający może nie wyrazić na to zgody, nie ma obowiązku przyjąć zwrotu.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Anielina_3
#8 Zapaleniec#

Zakupiłam towar na allegro, nie allegro lokalnie. Czy sprzedawca może anulować transakcje na moją prośbę? I jakie są konsekwencje nie odebrania przeze mnie paczki?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Anielina_3 podaj proszę numer zamówienia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Anielina_3
#8 Zapaleniec#

14915296888

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Anielina_3 jeśli chcesz zrezygnować z zakupu to najlepiej poinformuj o tym sprzedającego jak najwcześniej, być może zgodzi się na takie rozwiązanie.
Sprzedający nie udostępnia możliwości zwrotu, więc nie możesz anulować zamówienia czy go zwrócić. W takiej sytuacji najlepiej jest skontaktować się ze sprzedającym.
Nieodbieranie zamówienia nie będzie najlepszym rozwiązaniem, sprzedający może wyznaczyć czas na odebranie przesyłki, która do niego wróci, a także naliczać koszty magazynowania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Anielina_3
#8 Zapaleniec#

Dzięki wielkie za pomoc 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Anielina_3 ma 7 dni na wysłanie od momentu opłacenia zakupu 
samemu nie anulujesz może się zgodzi anulować ale nie musi
ryzyko utraty i uszkodzenia rzeczy w zakupie od osoby prywatnej przechodzi na kupującego w momencie przekazania przewoźnikowi, czyli jak nie odbierzesz to paczka do niego wróci np na paczkomat z którego wysłał a on nie musi odbierać potem ty szukasz paczki u przewoźnika na 2 końcu Polski w magazynie rzeczy niedoręczonych jak się nie znajdzie pomijając koszty jakie dorzuci przewoźnik za ponowną wysyłkę / powrót etc to był sobie telefon więc radzę odebrać

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Anielina_3  Jeśli zakup został opłacony to anulować się nie da. Nie przejmuj się zwrotem czy brakiem zwrotu, jeśli telefon jest Ok to problemu nie ma, ale  jesli znajdziesz jakieś nieakceptowalne wady to zgłaszasz reklamację klikając "zgłoś problem z zakupem" Wtedy sprzedający sam poprosi cie o zwrot.

Natomiast może być problem innego rodzaju.  Wielu sprzedających na Lokalne nie potrafi zlokalizować otrzymanych pieniedzy bo pieniądze wpływaja na konto Allegro Finanse, nie na bankowe ani na Lokalne. A potem nie potrafią pobrać tych pieniedzy bo wymagana jest weryfikacja itd....

Ale to nie twój problem, jeśli w terminie 7 dni telefon nie przyjdzie klikasz "Zgłoś problem..."  tam domagasz sie zwrotu pieniedzy.

oznacz moderatorów

Anielina_3
#8 Zapaleniec#

Dzięki wielkie za odpowiedź.  Zakup realizowany przez allegro, nie allegro lokalnie więc myślę że z tym problemu nie będzie. Czyli jeśli będzie jakiś problem to sprzedający musi zgodzić się na zwrot? 

oznacz moderatorów