anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak mogę zatrzymać towar który zaznaczyłem jako chęć zwrotu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
kiwi341
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
xyz96
#21 Demiurg#

@kiwi341 Po prostu go nie odsyłasz, a sprzedawca nie oddaje Ci pieniędzy. Możesz go poinformować o rezygnacji ze zwrotu. Nic więcej nie musisz robić. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale masz prawo do jednego zwrotu w zakładce Moje zakupy, i jak minie czas 14 dni to już nie odeślesz.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@kiwi341 

Nieodesłanie rzeczy do sprzedawcy może być obarczone ryzykiem ew. problemów:
Po wypełnieniu formularza zwrotu (z wybraną opcją: Odstąpienie) złożyłeś sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od Umowy (z Art. 27 UoPK).
Zgodnie z Art.34 ww Ustawy: na kupującym ciąży obowiązek zwrotu (odesłania) rzeczy do sprzedawcy w terminie do 14 dni od złożenia oświadczenia, a  po upływie którego sprzedawca może (nie musi) naliczać kupującemu opłaty za bezumowne korzystanie z nieodesłanej rzeczy będącej powtórnie własnością sprzedawcy. 
Problem może pojawić się także w przypadku gdybyś ew. chciał w przyszłości składać reklamację z tytułu rękojmi - bo jako bezumowny posiadacz rzeczy - po tym jak transakcja została uznana prawnie za niebyłą - nie będziesz miał uprawnień do ew. reklamacji.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów