anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odstąpić od umowy na Allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
2005Ewelina
#7 Wielbiciel#

Chciałabym uzyskać informację w jaki sposób odstąpić od umowy: złożyłam zamówienie, jednak sprzedawca skontaktował się ze mną telefonicznie gdyż nie mógł go zrealizować w wybranym kolorze (chodziło o konkretne wybarwienie mebla), nie chciałam innego koloru, więc zrezygnowałam, nie wiem jednak jak odstąpić od umowy na allegro. Towaru nie otrzymałam, więc nie wiem czy mogę zrobić to jako zwrot towaru, a chciałabym aby kupujący otrzymał zwrot prowizji od sprzedaży. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
kostas11
#21 Demiurg#

Zrób jako zwrot, będzie szybciej i przejrzyściej 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:48113789
#7 Wielbiciel#

Witam ile klient ma na odstąpienie od umowy? proszę o odpowiedź.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@2005Ewelina Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też zwyczajnie, zgodnie z przepisami, wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.
oznacz moderatorów