anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odzyskać środki z allegro pay jeżeli przewoźnik zgubił moją przesyłkę?

rad25
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem produkt przez allegro pay, ale przesyłka do mnie nie dotarła, tzn. Dotarło samo opakowanie bez zawartości. Są widoczne ślady rozerwania opakowania. Złożyłem reklamację do przewoźnika i nakreśliłem sytuację sprzedawcy. Przewoźnik na 30 dni na rozpatrzenie reklamacji. Natomiast sprzedawca twierdzi że on nic nie może zrobić i umywa ręce. Czy to jest zgodne z prawem? Jak powinien postąpić sprzedawca w takiej sytuacji? Nadmienię, że towaru nie dostałem a środki z allegro pay muszę spłacić. Co powinienem zrobić?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

Sprzedawca odpowiada za dostarczenie przesyłki , a jeśli się miga otwórz dyskusję .

oznacz moderatorów

rad25
#7 Wielbiciel#

Po ilu dniach mogę rozpocząć taką dyskusję? I czy gdzieś w regulaminie allegro znajdę taką informację, żebym mógł się wspomóc w dyspucie?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

rad25 JUŻ ! - moje zakupy - szczegóły - zgloś problem z zakupem . Temat - nie otrzymałem ... , opisz sytuację i czekaj na odpowiedź .Nie porzucaj dyskusji , tak raz na dzień zaglądaj pod dzwoneczek .

Po 24H poproś pracownika o pomoc .Sprawa szybko się rozwiąże .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dyskusję możesz rozpocząć niemal natychmiast po zakupie. Nie szukaj nic w regulaminie, otwórz Dyskusję. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@rad25 Reklamację trzeba było złożyć do sprzedawcy, który odpowiada za przesyłkę, także za uszkodzenia i ubytki powstałe w transporcie. Możesz ją złożyć teraz, najlepiej w Dyskusji; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poprosić o pomoc pracownika Allegro. Gdyby sprzedawca reklamację odrzucił, złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Reklamację u przewoźnika może złożyć sprzedawca, a Ty nie masz obowiązku czekać na jej rozpatrzenie. 

Po wypłacie rekompensaty z POK nie musisz już spłacać zadłużenia w Allegro Pay. 

oznacz moderatorów

rad25
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za informację i pomoc. Rozpocząłem dyskusję ze sprzedawcą. Zobaczymy jakie będą skutki takiego działania. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

rad25 Jakie skutki ?

1 otrzymasz szybko towar 

2 . sprzedawca szybko zwróci Ci kasę 

3. Po zakończonej dyskusji otrzymasz rekompensatę z POK .

inne opcje nie wchodzą w rachubę .

oznacz moderatorów

rad25
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc. Po rozpoczęciu dyskusji sprawa bardzo szybko się wyjaśniła. Sprzedający przysłał zamówiony towar a sam będzie dochodził roszczeń od przewoźnika. Myślę, że allegro też pomogło w tej sprawie. 

oznacz moderatorów