anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak otrzymać imienny rachunek/dowód zakupu za kupione przedmioty - zwłaszcza w Allegro Lokalnie?

alletomeg
#7 Wielbiciel#

Jak w temacie - kupiłem towar na Allegro Lokalnie, a wcześniej coś zupełnie innego na Allegro. Chcę teraz mieć imienny rachunek/dowód zakupu. Jak to zrobić?

 

Dzięki!

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@alletomeg możesz spisać umowę kupna sprzedaży, a jeśli sprzedaje firma to poprosić o fakturę/rachunek wszystko zależy do czego Ci to potrzebne ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

alletomeg Na allegro wypelnijąc kartę dostawy należy zzaznaczyć ,, chcę otrzymać fakturę ,, Na lokalnie sprzedają przeważnie osoby przywatne i w dalej wyjaśnia kostas11

oznacz moderatorów

alletomeg
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedzi, ale to wiem i nie o to mi chodzi, przepraszam nie wyraziłem się jasno.

Potrzebuję od samego Allegro imiennego dowodu zakupu (dowód że zrealizowałem zakup danego przedmiotu na danej aukcji wraz z podanymi moimi danymi które mam zweryfikowane w Allegro). Ponieważ w pewnych przypadkach sprzedający nie wystawia rachunku imiennego ani nie sporządza umowy kupna sprzedaży.

Jak to uzyskać od Allegro? Widzę że w mailu potwierdzającym "Sprzedający otrzymał Twoją wpłatę: " (również od Allegro Lokalnie) jest podane co kupiłem ale bez numerów aukcji, a jest podany nr płatności, oraz na początku maila jest przywitanie z imieniem i nazwiskiem: "Witaj Jan Kowalski (nick-allegro)!". Ale to takie trochę słabe jest. Może da radę jakoś lepiej?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@alletomeg allegro nie jest stroną transakcji, jedyne co to masz potwierdzenie w zakupach i na mailu, takie coś może tylko sprzedawca Ci wystawić 😞

Ponieważ w pewnych przypadkach sprzedający nie wystawia rachunku imiennego ani nie sporządza umowy kupna sprzedaży.

Jeśli potrzebujesz to do księgowania zakupu, sprzedający ma obowiązek sporządzić taką umowę kupna sprzedaży  ( osoba prywatna ) bo przy firmie nie ma problemu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów