anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak otworzyć dyskusje ze sprzedającym...

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:93345003
#8 Zapaleniec#

Witam, otworzyłem raz dyskusje ze sprzedającym przed otrzymaniem towarów bo kurier tydzień czasu nie mógł dojechać. Ta dyskusja została zakończona. Teraz mam towar ale nie jest zgodny z opisem i chciał bym znowu otworzyć dyskusje ale się nie da otworzyć nowej bo jest napisane że dyskusja została zakończona.... Co zrobić?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
LEW433
#21 Demiurg#

Piszesz tu w czym problem i pomogą, zadziała podobnie: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

ale możesz napisać przez CW(centrum wiadomości) i także sprzedający ma 24godz na odpowiedź: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dane-i-ustawienia-konta/centrum-wiadomosci-allegro-LvY8REV7o...

oznacz moderatorów
Client:93345003
#8 Zapaleniec#

Ok dziękuję i miłego wieczoru życzę. Można zamknąć temat

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dyskusja jest dla sprzedających kłótni, awantury a to nie jest prawda, oni woleliby żeby kupujący płacił i się cieszył jak cokolwiek otrzyma. Oczywiście że można ponownie otworzyć dyskusję. 😡

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Client:93345003 
Na okoliczność niezgodności towaru z opisem jest REKLAMACJA, a wszczynanie sporu przed wyczerpaniem drogi reklamacyjnej jest co najmniej nierozsądne.

Allegro nie umożliwia wszczęcia więcej niż jednego sporu (też: kłótni, awantury) dla jednej transakcji.
Jeżeli problem był z kurierem który "tydzień czasu nie mógł dojechać" (a sprzedawca wysłał towar zgodnie z deklaracją) to nie należało kłócić się ze sprzedawcą i możliwość wszczęcia sporu ze sprzedawcą dotyczącego prawidłowości przeprowadzenia transakcji - pozostawić sobie na okoliczność ew. nieprawidłowości za które odpowiada sprzedawca.
Jeżeli otwarcie sporu było zasadne (bo to nie wina kuriera, ale sprzedawcy - który nie wysłał rzeczy w deklarowanym terminie) to ew. ponowne otwieranie sporu z tego powodu byłoby bezzasadne (bo towar dotarł). 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Client:93345003
#8 Zapaleniec#

Twoja odpowiedź w niczym mi nie pomogła, jest zbędna... Nie pytałem czy należało czy nie należało, tylko jak ponownie otworzyć dyskusje... Już wiem, kolega wyzej mi pomógł. Temat do zamknięcia.

oznacz moderatorów