anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak poradzić sobie z nieuczciwym sprzedawcą mebli

flativer
#8 Zapaleniec#

Witam, zamówiłem jakiś czas temu stół do jadalni który miał mieć blat grubości 36 mm(pogrubiona płyta meblowa 2x18mm) , na pierwszy rzut oka taki się wydawał ale jak tylko zajrzałem pod spód okazało się że grubszy to jest tylko obrzeżem(~~5cm do okoła) (stół 160x90cm + 2x wkładka wydłużająca  po 40cm) a cała część środkowa jest 18 mm co skutkuje mniejszą wytrzymałością,poniosłem koszty za produkt niespełniający zamówienia. Po stosie wiadomości w zakładce " zapytaj o zakup" , po rozmowie telefonicznej z osobą odpowiedzialną za reklamacje, wysłanych załącznikach firma wypowiedziała się : tak jest dobrze tak robimy i oni nie pogrubią jej tak jak było w ogłoszeniu, gdzie nie było żadnej wzmianki że jest tylko obrzeże pogrubione, jest jak byk napisane : blat grubości 36mm. Sens reklamacji i odsyłania gdzie z góry mówią że nie naprawią tak jak w ogłoszeniu bo oni tak robią mija się z celem i wysokimi kosztami (stół kilkadziesiąt kilo/gabaryt). Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej sprawy 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Dyskusja, potem POK. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@flativer a podasz link do oferty?

oznacz moderatorów

flativer
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@flativer 

Sprzedawca zdecydowanie źle opisał sprzedawany towar albo nie zamieścił dokładnych zdjęć. Jednak sama technologia produkcji jest jak najbardziej prawidłowa. Blaty zazwyczaj pogrubia się tylko na obrzeżach dla lepszego efektu wizualnego, i przy normalnym użytkowaniu stołu nie wpłynie to negatywnie na jego wytrzymałość. 

Oczywiście klient kupując stół w intrenecie powinien być lepiej poinformowany o jego wyglądzie i wymiarach ale proszę mi wierzyć, że takie sytuacje zdarzają się nawet przy sprzedaży stacjonarnej mebli. Klient widzi, kupuje i dopiero w domu zauważa, że jednak blat nie jest cały taki gruby jak się wydawało na ekspozycji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli towar jest niezgodny z opisem w ofercie to jak zrobiłeś, czytam złożyłeś reklamację, było to zrobić po otwarciu dyskusji bo tam masz pomoc Allegro(zrób to teraz), Dyskusja, pomoc Allegro a jak nie dojdziecie do rozwiązania problemu to POK.https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

flativer
#8 Zapaleniec#

Dyskusja gdzie po dobie czasu wkracza " pomoc od allegro" została oczywiście zaczęta(wcześniej była rozmowa w zapytaj o zakup), sprzedawca napisał w zakładce dyskusja tylko że " rozmawialiśmy  tym telefonicznie " wysłane załączniki by allegro miało jasny wgląd w sprawę poskutkowało tylko standardowym pismem " o  rękojmi/reklamacjach itp z cyklu kopiuj wklej " 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
W opisie tego stołu nigdzie nie widzę info, że cały blat jest z "pogrubionej" płyty. Jedynie w parametrach figuruje "
Grubość blatu 3.6 cm
", niestety tam trzeba coś wpisać a wpisanie 18mm też nie było by zgodne ze stanem faktycznym. Dlatego wpisuje się tam grubość w najgrubszym miejscu blatu. Taka technologia produkcji blatów jest prawidłowa i biorąc to pod uwagę sprzedawca nie musiał tego dodatkowo opisywać.
 
oznacz moderatorów

flativer
#8 Zapaleniec#

Nie figuruje też wzmianka że nie jest cała 36 mm to jawne wprowadzenie w błąd konsumenta , ale już ujmując ten wątek wchodzimy w sferę źle wykonanego obrzeża gdzie stół(rozkładany) schodząc się do siebie blatami nie zgrywa się ze sobą, jedna strona 36mm a po przeciwnej stronie 38.5mm , użycie podbitek z całkiem innej płyty niż ta z której wykonano stół,  ten wątek ze sprzedawcą został oczywiście poruszony ( dla spokoju chciałem odpuścić grubość blatu aby już zamknąć temat stołu),problem przegadany telefonicznie z osobą od reklamacji , wysłałem zdjęcia bo tak ustaliliśmy i odzewu brak , po kilku dniach również napisałem aby dowiedzieć się w swojej sprawie , mija kilkanaście dni odzewu brak, załącznik wyjaśnia sprawę 

IMG_20220829_204458.jpg

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie tłumacz się na forum, masz dowody i masz obiekcie do wykonania to składasz reklamację, masz dyskusję i kontynuuj ja.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@flativer, jeśli zakupiony przedmiot jest według Ciebie niezgodny z opisem, zachęcam Cię do kontynuowania Dyskusji. Gdyby sprzedający się w niej nie odzywał, możesz poprosić o pomoc pracownika Allegro. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Witam.

W opisie aukcji nigdzie nie widzę informacji, że grubość blatu to 36mm.

Info o grubości blatu pochodzą jedynie z katalogu produktów Allegro.

To serwis Allegro jest odpowiedzialny za nieprawidłowe podanie parametrów.

Katalog produktów Allegro jest co najmniej "niedoskonały". Wystawiając przedmiot, jesteśmy zmuszani do powiązania swojej oferty z produktem z katalogu Allegro z błędnymi parametrami.

Insynuacja, że możemy zgłaszać poprawki w katalogu produktów Allegro jest co najmniej "nie na miejscu".

To jest produkt serwisu Allegro - pracownicy biorą za to pieniądze. Ja kilkukrotnie zgłaszałem swoją chęć wnoszenia poprawek do tego katalogu, oczywiście za odpowiednim wynagrodzeniem - niestety, nigdy nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony Allegro w tym temacie.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Blat pogrubiony na całej płaszczyźnie jest mega ciężki i niefunkcjonalny, ciężko się rozsuwa. Przesunąć tego kloca, mają co robić dwie osoby aż dołki porobiły się w drewnianej podłodze pod nogami stołu. Ja osoboście żałuję zakupu stołu z grubym blatem, mogę się zamienić na cienki.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@maxr01 

Widać gołym okiem, że to jest produkt sprzedającego i sam go stworzył na Allegro. A to że nie podał wszystkiego w opisie działa tylko na jego niekorzyść.

Inni potrafią porządnie opisać np:

Wykonanie:

  • blat: płyta wiórowa laminowana o grubości 18 mm
  • blat przy krawędziach jest wzmocniony płytą o szerokości 70 mm
_____________
Kama
oznacz moderatorów