anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak przekierować paczkę poczta polska?

pinkpink11
#12 Orędownik#

Allegro w swojej mądrości po zamówieniu komuś rzeczy na inny adres ustawia go później jako domyślmy...

W związku z czym przez przypadek zamówiłam 2 paczki w miejsce do którego nie powinny trafić.

Czy poczta polska realizuje jakieś przekierowania, jak DPD?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

pinkpink11
#12 Orędownik#

up

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinkpink11 Nie 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

@kostas11 a nie wiesz czy można telefonicznie złożyć dyspozycję powrotu do nadawcy?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinkpink11 chyba nie, ale skoro poszło na adres do kogoś wysyłałeś to poproś go o odmowę przyjęcia to od razu zostanie skierowana do zwrotu 🙂 albo poproś o odebranie i niech spakuje w jedną paczkę o ile wejdzie i Ci podeśle 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinkpink11 

Jako nadawca wypełniałam w placówce pocztowej formularz z prawidłowym adresem paczki i bez problemu ją przekierowywali. Oczywiście za opłatą. Nie wiem czy może to zrobić odbiorca, ale przejdź się na pocztę i dopytaj.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

@Kaliope_Brzeg jaki czas po nadaniu to wypełniałaś?

<u mnie paczki wysłane dziś w okolicy południa>

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Żądanie przekierowania można zgłosić nim przesyłka trafi do doręczenia. Potem jest już za późno.

Jeżeli zaś chodzi o uprawnienie, to żądanie składa nadawca, aczkolwiek ostatnia nowelizacja ustawy Prawo pocztowe, która przewiduje taką możliwość przez odbiorcę.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinkpink11   jak paczka będzie w doręczeniu to pewnie pozamiatane. Ja zgłaszałam jeszcze w dniu nadania. Doczytałam, że jest też możliwość przez internet ale nigdy nie próbowałam. 

Może  zadzwoń do odbiorcy paczek, że wyślesz kuriera z etykietą i odbierzesz. Ewentualnie niech nie odbiera wcale.

_____________
Kama
oznacz moderatorów