anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak uzyskać zwrot pieniędzy?

Client:47515989
#1 Nowicjusz#

Witam, kupiłem buty 2 lipca,nie dotarły,nie zostały nadane ponieważ sprzedający miał kwarantannę a gdy zadzwoniłem powiedział mi,że "działa" w tym temacie i o mnie nie zapomni. W jaki sposób mogę odzyskać środki?  Sprzedawca posiada 99 %(sklep) także nie jest to a raczej nie wydaje się być szemrana sprawa nie mniej nie wiem co robić. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:47515989  jak chcesz nadal buty to niech Ci wyślę. Jeżeli nie chcesz odstąp lub anuluj zakup i niech Ci zwróci pieniądze. 

Jeżeli będziesz mieć jakiś problem otwórz dyskusje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zacznij od rozwiązania umowy, zrób zwrot tu: Allegro - zwrot towaru.pngjeżeli to zrobisz otwórz dyskusję i zażądaj zwrotu środków, oczywiście jak będą problemy: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sytuacje losowe się zdarzają i jeśli nadal chcesz te buty to niech ci je prześle .Skoro sprzedawca nie ma złych referencji to wygląda na to że nie miał złych zamiarów .Allegro w swoim regulaminie nie przewidziało utrudnień związanych z covidem jak i innymi chorobami przez co sprzedawcy tracą na ocenach za niewywiązywanie się z terminów dostaw. Czasem jednak między stronami można dojść do porozumienia .Gdybyś już nie był butami zainteresowany to rób jak ci radzi powyżej @LEW433 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:47515989 Nie dzwoń do niego, tylko jeśli czas dostawy podany w aukcji minął, wyślij mu mailem odstąpienie od umowy ze względu na niedotrzymanie terminu dostawy. Powołaj się na art. 5431 Kc i zażądaj niezwłocznego zwrotu wpłaty. Nie musisz rezygnować bez podania przyczyny, ponieważ to sprzedawca nie może wywiązać się z umowy. Jeżeli pieniędzy nie zwróci, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w niej ponownie poinformuj o rezygnacji i upomnij się o pieniądze, a po 24 godzinach poproś tam o wsparcie pracownika Allegro, który zobowiąże sprzedawcę do rozwiązania problemu zgodnie z zasadami.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:47515989 
Pamiętaj, że odstępując od umowy "ze względu na niedotrzymanie terminu dostawy" z Art 531(1) powinieneś się z nim zapoznać i zauważyć, że §2 daje Ci taką możliwość dopiero po uprzednim wyznaczeniu Sprzedającemu dodatkowego terminu i jego bezskutecznym upływie.
Zdecydowanie wygodniej i bez angażowania się w niepotrzebne komplikacje jest w tym przypadku wybrać odstąpienie / rezygnację bez podania przyczyny. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jak chcesz nadal te buty zadzwoń albo napisz do sprzedawcy i ustalcie termin kiedy może zrealizować Twoje zamówienie.

oznacz moderatorów