anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyłączyć automatyczną zmianę kategorii przy wyszukiwaniu

_moczul
#8 Zapaleniec#

...to chyba raczej pytanie do dewelopera, kiedy pojawi się taka możliwość.

Prosty przykład:

Wpisuje frazę wyszukiwania a wyszukiwarka "inteligentnie" zmienia sobie kategorię na "wszystkie" gdy nie znajdzie żadnego wyniku w aktualne przeze mnie przeglądanej, lub zmienia zupełnie wpisaną frazę. Generalnie jak dotąd 90% takich zmian nie odpowiadało moim potrzebom, co wg mnie dyskwalifikuje takiego "pomocnika". Po drugie chciałbym wiedzieć, że nie ma czegoś takiego czego szukam, a ja otrzymuje 100 stron nietrafionych zupełnie przedmiotów. Po trzecie nawet przy braku wyników, chciałbym założyć obserwowanie w wybranej kategorii z podaną frazą, ale.... no właśnie.

Jeżeli taki sposób działa wyszukiwarki jest spowodowany polityką marketingową Allegro, to słaby pomysł, bo na mnie działa jak czerwona płachta na byka. To trochę jakbym w sklepie prosił sprzedawcę o album zabytków Krakowa, a sprzedawca nachalnie mi wciska kiełbasę podwawelską.

...tak więc proszę o możliwość wyłączenia tego mało inteligentnego pomocnika, chyba że ktoś z Was podpowie jak zadawać pytania aby dostawać właściwe odpowiedzi 😉

pozdrawiam

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Knowhere
#21 Demiurg#

@_moczul Podasz jakiś konkretny przykład takiego wyszukiwania celem potwierdzenia jego wyników?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_moczul
#8 Zapaleniec#

Zauważyłem że problem ze zmianą frazy w kontrolce wyszukiwania bierze się min. z nieprawidłowego działania <comboboxa> z sugestiami lub całej sekcji <input>,... i tak: wpisując cokolwiek rozwija się automatycznie combo z listą sugestii. Jeżeli w tym czasie kursor myszy znajdzie się przypadkiem w polu tej listy, to automatycznie zostaje podświetlony <item> pod kursorem. Fraza w <input> nadal prawidłowo pozostaje niezmieniona (czyli taka jaką wpisałem). Następnie po Enterze fraza zmienia się na zaznaczoną sugestię (przypominam, że bez klikania jedynie przez obecność w tym miejscu kursora myszy ) i uruchomione zostaje niewłaściwe z intencją wyszukiwanie.

PS. sprawdzone na Firefoxie i Chromie.

Wg mnie, aby było zgodnie z typowym zachowaniem kontrolek chociażby Win%$^dowsa do którego wyrobione odruchy Pawłowa mają tacy dziadkowie jak ja ;), to wybór sugestii powinien nastąpić tylko po kliknięciu w nią myszą lub przesunięciu się strzałkami góra/dół z klawiatury i finalnie Enterem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_moczul Trochę pomaga wpisanie frazy w cudzysłów, ale generalnie masz rację. Bez tego wyszukiwarka zwana oszukiwarką w wielu przypadkach podsuwa cokolwiek zbliżonego lub przedmioty zupełnie odmienne od poszukiwanych. Poza tym informacja o cudzysłowie powinna znajdować się przy oknie wyszukiwarki lub cudzysłów powinien być stosowany automatycznie.

oznacz moderatorów

_moczul
#8 Zapaleniec#

Dla świadomych użytkowników opcja wyłączenia "pomagaczo-przeszkadzaczy" byłaby mile widziana, a przy okazji wyszukiwanie bez użycia skomplikowanych algorytmów odciążyłoby nieco "zdyszane" ostatnio serwery Allegro 😉

oznacz moderatorów