anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak wyłączyć to wasze autouzupełnianie, podpowiadanie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
klickeros
#8 Zapaleniec#

wpisuję

serwis nbox a wy na siłę uzupełniacie xbox, jak mam odnależć serwis nbox?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@klickeros w niektórych sytuacjach mechanizm wyszukiwarki decyduje, że jest duże prawdopodobieństwo literówki lub innego błędu we wpisanej frazie - i przekierowuje do wyników wyszukiwania "właściwego" przedmiotu. Najczęściej działa to prawidłowo - spróbuj wpisać w wyszukiwarce "wałdca pierścieni" albo "chak samochodowy" 🙂

Ale - jak widać - nie zawsze. W takiej sytuacji w górnej części wyników wyszukiwania pokazujemy coś takiego:

msniezek_0-1636966056916.png

Jeżeli poprawka wyszukiwarki była nieprawidłowa, wystarczy kliknąć w link w zdaniu na dole: "Przekierowano z serwis nbox", a otrzymasz takie wyniki, o jakie Ci chodziło.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@msniezek Fajne tłumaczenie, ale zazwyczaj "błąd" polega na tym, że Allegro nie ma szukanego produktu, dlatego w sposób prawie niezauważalny dla szukającego podsuwa inne produkty, które nie są poszukiwanym towarem. Potem taki kupujący może długo przeszukiwać listę ofert i dopiero po czasie zauważyć, że ten czas stracił, bo to nie jest ten produkt. Mi też jakiś czas temu to się przytrafiło i dopiero wtedy dotarło do mnie, że wyszukiwarka zmienia frazę. 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@xyz96 takie sytuacje rzeczywiście się zdarzają, ale wtedy nad wynikami wyszukiwania jest jeszcze wyraźniejszy, żółty komunikat na całą szerokość strony:

msniezek_0-1636966928152.png

 

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@xyz96 tę sytuację wyjaśniłem w pierwszym poście. To nie jest kwestia braku wyników, bo wyniki na frazę "serwis nbox" jak najbardziej są w Allegro. Wyszukiwarka uznała frazę "serwis nbox" za błąd i przekierowała na "serwis xbox", informując o tym na górze wyników wyszukiwania komuniukatem "Przekierowano z serwis nbox" (z którego można przejść do właściwych wyników).

W pewnym momencie (parę lat temu) zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiego mechanizmu, bo po prostu lepiej kilka razy pokazać błędne wyniki, niż kilkaset razy nie pokazać żadnych (bo szukający popełnił literówkę lub po prostu nie wie, jak coś się pisze).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@msniezek Nie mam żółtego komunikatu, przekierowanie jest dla mnie prawie niewidoczne. Tracę czas, niestety tak to działa. Ja nie chcę x, tylko n, a wyszukiwarka pokazuje mi x, szukam i dopiero po czasie zauważam, że to nie jest n. Szkoda tego czasu. Dopiero wpisanie frazy w cudzysłów daje w miarę wyraźny komunikat. 

oznacz moderatorów