anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wygenerować darmowy zwrot ?

bejbik7
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@bejbik7 Cześć. Chcesz zwrócić przedmiot na Allegro czy Allegro Lokalnie?

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

bejbik7
#7 Wielbiciel#

Czytałem. Niestety jest tam bład. Nie ma czegoś takiego jak,,zwróć część albo całość,, A ja chcę zwrócić część.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz zwrócić część. W formularzu zwrotu zaznaczasz te produkty z zamówienia, które chcesz zwrócić. To proste. 

oznacz moderatorów

bejbik7
#7 Wielbiciel#

Nie jest proste. Po pierwsze nie da się rozgraniczyć jednej sztuki lub czterech. Po drugie można oddać tylko całość. Po trzecie trzeba podać wszystkie dane swoje Plus numer konta by uzyskać zwrot pieniędzy. A ja nie chcę zwracać by otrzymać pieniądze tylko sprzedający ma mi przesłać dwa nowe kołpaki. A te dwa uszkodzone mam mu po prostu odesłać.

oznacz moderatorów

bejbik7
#7 Wielbiciel#

I z całym szacunkiem jakby to było proste to nie pisałbym tutaj. Tą tabelkę którą byłeś uprzejmy

 mi podesłać już dawno przeczytałem ale tam niestety nie ma takich opcji.

oznacz moderatorów

bejbik7
#7 Wielbiciel#

Chcę zwrócić na normalnym Allegro nie Allegro lokalnie

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W takim razie nie pisz o zwrocie, tylko o reklamacji. Przy zasadnej reklamacji sprzedawca musi Ci oddać koszt odesłania towaru i dosłać na swój koszt towar wymieniony. Takie są zasady. Nie masz wtedy obowiązku odsyłać darmowym zwrotem. Reklamację już złożyłeś, a sprzedawca ją uznał. 

Wcześniej wydawało mi się, że chcesz oddać jedno zamówienie z kilku, a Ty chcesz oddać dwie sztuki z jednego zamówienia. 

oznacz moderatorów

bejbik7
#7 Wielbiciel#

W takim razie sprzedawca coś namieszał. Ponieważ w dyskusji napisał mi że mam wygenerować darmowy zwrot Smart i w ten sposób przesłać mu te 2 kołpaki. Dlatego szukam miejsca na Allegro w którym mógłbym to zrobić ale nie widzę czegoś takiego.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Prawdopodobnie oferta dotyczyła 4szt. kołpaków. W takim przypadku nie masz możliwości wyboru odesłania tylko 2 sztuk. Część towaru możesz zwrócić, gdy kupujesz na różnych aukcjach sprzedającego, lub gdy kupujesz większą ilość sztuk (w tym przypadku do był chyba komplet 4szt. kołpaków - czyli "jedna sztuka" przedmiotu).

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za darmo zwrócić towar do reklamacji. Sprzedawca w dyskusji dobrze Ci napisał. Zrób darmowy zwrot (z tytułu reklamacji) 2-óch kołpaków - musisz zaznaczyć cały komplet - ale przecież dogadałeś się ze sprzedawcą - też będzie przecież  zadowolony z darmowego zwrotu - nie będzie musiał zwracać kosztów odesłania towaru do reklamacji. 

xyz96 - głupoty Ci pisze. Jak odeślesz towar na swój koszt - to sprzedawca nie zwróci Ci tej kwoty. Dlaczego? - ano dlatego, że miałeś do wyboru darmowy zwrot, a wybrałeś sobie płatny. 

Sprzedawca nic nie namieszał, tylko przedstawił Ci konkretną propozycję rozwiązania sytuacji, bez ponoszenia z Twojej strony żadnych kosztów. 

On będzie i tak "w plecy" za 2 kołpaki i koszt ponownej wysyłki.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Gdy już pojawia się @maxr01 to zawsze musi wymienić mój nick i zarzucać mi głupoty, a sam pisze głupoty. On by chciał, aby sprzedawca nie poniósł kosztów odesłania towaru przy reklamacji, a przepisy są takie, że musi je ponieść. Kupujący natomiast nie ma obowiązku wybierać najtańszej formy odesłania, a już tym bardziej darmowego zwrotu, który czasem może być niemożliwy, a czas na reklamację to 2 lata. @bejbik7 Nie radzę Ci sugerować się tym co pisze @maxr01 

oznacz moderatorów