anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wygląda zwrot jeśli towar jeszcze nie został wysłany?

Client:48036076
#7 Wielbiciel#

Jak wygląda zwrot towaru jeśli jeszcze nie zapisał wysłany do mnie?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Chcesz coś zwrócić czego jeszcze nie otrzymałeś? 

oznacz moderatorów

Client:48036076
#7 Wielbiciel#

Towar jest teoretycznie przygotowany ale jeszcze nie wysłany a mam opcję zwrot. Tak wyszło i muszę to zrobić

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:48036076  Przede wszystkim napisz do sprzedającego w zakładce "zadaj pytanie sprzedającemu"  

A poza tym klikasz "zwrot" następnie zaznaczysz  takie ankiety,  dlaczego co i jak...

Sprzedający zwraca ci wpłatę max do 14 dni ale  na ogół szybciej.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Dokładnie tak samo jak towar wcześniej otrzymany, tylko już nic nie odsyłasz. 

Sprawdź może będzie dostępna jeszcze opcja anulowania zamówienia, to skorzystaj z niej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak możesz zrobić zwrot, robisz to w zakładce "Moje zakupy" , odstępujesz od umowy zakupy, napisz to sprzedającemu i wówczas środki możesz dostać do 14 dni.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:48036076 
Przede wszystkim: nie da się zwrócić rzeczy w której posiadanie się nie weszło.
Od momentu złożenia oświadczenia o odstąpieniu (wypełnienia formularza zwrotu) biegnie 14 dni w których masz obowiązek (wynikający z Art 34 UoPK) odesłać zwracaną rzecz.

Sprzedawca "może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem"

(Ważne: Rzecz która ew. nie jest wysłana przez sprzedawcę - nie jest rzeczą "otrzymaną z powrotem" w rozumieniu Art. 32 p.3 UoPK).

Lepiej więc formularza zwrotu nie wypełniać przed otrzymaniem przesyłki - gdy przesyłka z towarem dotrze do Ciebie np. dopiero za kilkanaście dniu to będziesz miał mało czasu na odesłanie (o ile w ogóle). 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów