anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak złożyć reklamację przez allegro?

ewcia_i_miro
#8 Zapaleniec#

Jak w temacie. Kupiłam produkt, który chce reklamować i zaczyna się problem, bo żeby mieć darmowy zwrot na Smart muszę złożyć reklamację przez allegro, jednak nigdzie nie mam "pola" złóż reklamację... A pole "zwrot" jest niedostępne, bo czas na zwrot minął... Jak to zrobić? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ewcia_i_miro nie ma , ale możesz użyć przycisku ,, zwróć zakup ,, i zaznaczyć odpowiedni powód . Poinformuj również sprzedawcę wiadomością e-mail o wykrytych wadach produktu .

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Halo "A pole "zwrot" jest niedostępne, bo czas na zwrot minął..." więc nie bardzo 😛

Wyślij na swój koszt, po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji sprzedający zwróci ci koszt wysyłki do niego.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Reklamacje odsyła się do sprzedawcy na własny koszt dokumentując go. Jeśli sprzedawca zechce może wysłać swój transport po towar np kuriera w przypadku uznania reklamacji sprzedawca oddaje koszt wysyłki towaru na podstawie potwierdzenia wysyłki przez kupującego 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ewcia_i_miro Reklamacje składasz w każdy możliwy sposób, napisz tu a sprzedajacy otrzyma wiadomość, umówisz się ze sprzedającym czy odesłać czy inny sposób ją rozpatrzy: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dane-i-ustawienia-konta/centrum-wiadomosci-allegro-LvY8REV7o...

oznacz moderatorów

ewcia_i_miro
#8 Zapaleniec#

Jestem w kontakcie ze sprzedającym. Wiadomość od niego jaką dostałam -

"Jeżeli zgłosi Pani zwrot przez Allegro i opisze uszkodzenie, będziemy tę paczkę traktować jako reklamację, a Pani będzie miała darmowa wysyłkę."

Więc pytam jak... 

Gdyby nie minęło 14 dni i funkcja zwrot była by dostępna to nie ma problemu, daje reklamacja albo wady ukryte i jest ok, ale jej nie ma.

 

Wyślę zdjęcia z wadą i zobaczymy... 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewcia_i_miro reklamację możesz złożyć w dowolnej formie, jeśli minęło 14 dni, więc formularz jest niedostępny, przesłanie zgłoszenia w wiadomości e-mail lub przez Centrum wiadomości również będzie się liczyć jako reklamacja. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ewcia_i_miro
#8 Zapaleniec#

Czyli wysyłka na mój koszt i sprzedający może zwrócić koszty dostawy... 

Dziękuję za odpowiedź 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@ewcia_i_miro jak rozpatrzy na twoją korzyść to ma taki obowiązek 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Po rozpatrzeniu zwraca.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ewcia_i_miro bo zwrot miał na celu zwrot konsumencki 14 dni i tyle jest ważny, a że allegro wepchnęło w to reklamacja @la_nika jak widzisz w prowadza w błąd 😞 

Reklamacje możesz składać do 2 lat, napisz w dyskusji że składasz reklamację z tytułu rękojmi i spytaj się na jaki adres i czy masz odsyłać produkt, odsyłasz na swój koszt a po znanej reklamacji sprzedawca musi CI oddać za odesłanie !!!  na rozpatrzenie reklamacji na 14 dni 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów