anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zablokowac oszusta na allegro?

Atunad40
#7 Wielbiciel#

Zakupiłam przedmiot ( leżak). Opłaciłam przelewem wraz z wysyłką.  Sprzedający nie wysłał mi go i usunął ze sprzedaży. Nie odpowiada na korespondencję. W sprzedaży ma nadal inne propozycje. Obawiam się że jest oszustem i naciąga ludzi tak jak mnie . Jak powstrzymać go od naciąganie innych kupujących. Jak odzyskać swoje pieniądze. Co zrobić z tym tematem wogole.  Czy iść na policję?. Mam korespondencję i mam konto na które zostały wpłacone pieniądze.  

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Atunad40 Cześć. 🙂 Podaj mi proszę numer tego zamówienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Atunad40
#7 Wielbiciel#

[edycja] sprzedał mi leżak . Nie mam numeru aukcji bo zakupiłam płacąc z konta bankowego na jego konto. Bez pośrednictwa allegro. Myślę że kasa już na straty ale chce powstrzymać oszusta przed dalszym procederem . Zapewne on wie że nikt nie będzie się za 43 zł sądził i zgłaszał na policję.  Jednakże takich osób jak ja może być więcej i wtedy mogą to być duże kwoty. Zależy mi nad zatrzymaniem jego nie uczciwej działalności. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Atunad40 Przykro mi, ale nie jestem w stanie Ci pomóc. Gdybyś zakupiła produkt przez Allegro, mogłabyś skorzystać np. z Programu Ochrony Kupujących i z pewnością odzyskałabyś swoje pieniądze. 

Jeśli to Sprzedający zaproponował Ci zakup poza Allegro, możesz nam to zgłosić i przesłać odpowiednie zrzuty ekranu. 

Ofertę z kolei możesz zgłosić tutaj: https://allegro.pl/zglos-naruszenie/oferty 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Atunad40
#7 Wielbiciel#

Zapytałam jak sfinalizujemy zakup a on mi odpowiedział że jak otrzyma przelew na konto to wtedy wysyła przedmiot. Czyli to była jego propozycją.  Mogę zrobić zrzuty rozmowy oraz nr konta który mi podał wraz z imieniem i nazwiskiem. Mogę też pobrać potwierdzenie przelewu na jego konto. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Atunad40
#7 Wielbiciel#

Zakupilam przedmiot przelewem na konto sprzedajacego wplacilam kwote wraz z kwota przesylki. Nie otą

oznacz moderatorów