anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zareagować w przypadku gróźb i bezpodstawnych oskarżeń od sprzedawcy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Co mogę zrobić, jeśli sprzedawca mi zaczyna grozić sądem i  oskarża mnie o oszustwo. 

oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Wiem, ale robię to poraz pierwszy. Nie pamiętam, które wzięłam 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

A tak dokładniej to o co poszło że doszło do takich oszczerstw?

oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

On twierdzi, że buty zostały przysłane brudne 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Sylwia11301993 Najlepiej wyjaśnić sprawę, jeżeli nie idzie to zrobić między wami to należy to zrobić z pomocą Allegro. Opisz sytuację a podpowiemy od czego zacząć.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Abyśmy mogli ci pomóc daj jasne światło tego problemu ,za co sprzedawca ma pretensje bo być może problem nie jest tylko po jego stronie ale i po twojej choć nie masz o tym jeszcze świadomości .Podaj szczegóły ,będzie nam łatwiej ci pomóc.

oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Już to zrobilam. Ostatnio kupiłam buty dziecięce z ledami i gdy przyszły to od początku nie świeciły. Napisałam do sprzedawcy ale po dwóch albo jednym dniu od przyjścia. Moja siostra zauważyła, że te buty są tak jakby brudne, ale nie powiedziała mi o tym (być może to był błąd). Miałam odesłać buty. Buty zostały odesłane i sprzedawca napisał, że były używane, ponieważ były brudne. Napisałam do niego wiadomość , że też on mógł pobrudzić, bo słyszałam o takiej sytuacji. On powiedział, że mnie oskarży o zniesławienie. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Sylwia11301993 Nękanie i groźby zgłoś do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=ad72cbbb-fdaf-464c-8e73-b594ab339c50&subjectId=739f3471-a... Sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat i przestanie grozić.

Jeśli to poważne groźby i oskarżenia, a do tego bezpodstawne, dodatkowo zgłoś sprawę na policję.

Możesz też postąpić zgodnie z tym artykułem; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/regulamin-allegro/jak-zglosic-spam-obrazliwe-wiadomosci-i-in...

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Sylwia11301993 Sądem nie da się grozić, co najwyżej mógł cię poinformować że złoży na ciebie pozew. To nie jest groźba, tylko informacja dla ciebie. Jeśli ma podstawy żeby cię oskarżać, to może wygrać sprawę. Jeżeli nie, to narazi się tylko na koszty.

oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Zagroził mi, że pójdzie do sądu, że zobaczę kto wygra, że ma jakieś dowody. Jak chcialam filmik, bo rzekomo ma to mi nie chce wysłać 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Sylwia11301993, czy możesz napisać coś więcej? Jeśli dysponujesz zrzutami ekranu z wiadomościami o wskazanej treści, możesz wysłać je na: spolecznosc@allegro.pl - przyjrzymy się tej sprawie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Ostatnio kupiłam buty dziecięce z ledami i gdy przyszły to od początku nie świeciły. Napisałam do sprzedawcy ale po dwóch albo jednym dniu od przyjścia. Moja siostra zauważyła, że te buty są tak jakby brudne, ale nie powiedziała mi o tym (być może to był błąd). Miałam odesłać buty. Buty zostały odesłane i sprzedawca napisał, że były używane, ponieważ były brudne. Napisałam do niego wiadomość , że też on mógł pobrudzić, bo słyszałam o takiej sytuacji. On powiedział, że mnie oskarży o zniesławienie. Twierdzi, że go obraziłam. Chciałam żeby mi wysłał mi nagranie to powiedział, że nie może tego zrobić. 

oznacz moderatorów
Sylwia11301993
#8 Zapaleniec#

Ok

oznacz moderatorów
flora23_2006
#8 Zapaleniec#

Szanowna Pani jakiś czas temu kupujący ostarżył mnie o oszustwo na allegro.Poszliśmy na policję a potem do sądu.Jak się skończyło kara 50 tys na cele charytatywne.

oznacz moderatorów
Client:109840791
#9 Pomysłodawca#

@flora23_2006  napisał(a):

Szanowna Pani jakiś czas temu kupujący ostarżył mnie o oszustwo na allegro.Poszliśmy na policję a potem do sądu.Jak się skończyło kara 50 tys na cele charytatywne.


No tak było, potwierdzam. Byłem tym sądem.

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

oczywiście... wierzymy w każde, ale to każde słowo i literkę którą Pani napisała

oznacz moderatorów