anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienić _domyślny_ sposób płatności?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Janhalb
#8 Zapaleniec#

Czasami (ale rzadko) kupuję na Allegro płacąc karta kredytową. Zwykle płacę blikiem. Niestety ZAWSZE jako domyślny sposób płatności ustawiona jest karta kredytowa. Niezależnie od tego, czy kupuję przez Koszyk, czy bezpośrednio. Oczywiście jak kupuję przez Koszyk, to mogę za każdym razem ręcznie wybrać blika, ale chciałbym, że to blik był ustawiony DOMYŚLNIE - a jeśli akurat z  jakichś powodów chcę płacić kartą, to mogę sobie wybrać taka opcję.

 

Jest na to jakaś metoda? Szukałem w ustawieniach konta, ale nic z tego. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Janhalb przepraszam, że czekasz na odpowiedź. Konsultuję tę sprawę i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Janhalb
#8 Zapaleniec#

(Trzy tygodnie później)

I co, żadnych pomysłów…?

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Janhalb ja tez zawsze place kartą (niezapisaną). Ludzie co chwile maja problemy z blikiem. Wystarczy poczytac wczesniejsze tematy. Blika nie tykam z kilku powodów.

oznacz moderatorów
Janhalb
#8 Zapaleniec#

"Wzruszyła mnie Twoja historia" 😉  ale to ZUPEŁNIE nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Ja akurat chcę płacić blikiem - ale gdybym chciał płacić inaczej (choćby zwykłym przelewem) to TAKŻE muszę w tym celu zmieniać metodę, bo jako domyślna zaznaczona jest płatność kartą.

I tylko o to pytam: jak ZMIENIĆ domyślne ustawienie płatności. Bo trudno mi uwierzyć, że "się nie da".

oznacz moderatorów
Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Jest parcie na blika tylko i ze wzgledu na bonusy jakie mozna otrzymac. Nic poza tym. Zadnych innych plusow to nie ma. A, że ludzie oddają swoje dane/zgody marketingowe za miskę ryżu (5zł) to pozniej mamy to co mamy 😉

oznacz moderatorów
Janhalb
#8 Zapaleniec#

OK, widzę, że nie rozumiesz, więc powiem prościej:

Nie chodzi o blika. Chodzi o niemożność zmiany domyślnego sposobu płacenia na Allegro. Jeśli nie pasuje Ci blik, zamień w moim pierwszym pytaniu "blik" na "Przelew", "Google Pay", "Allegro Pay" czy cokolwiek innego.

Założyłem ten wątek, aby dowiedzieć się, czy jest możliwość zmiany DOMYŚLNEGO sposobu płatności i jak to zrobić - a nie po to, żeby dyskutować o bliku.

Błagam - to jest konkretne pytanie…

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Janhalb bardzo przepraszam, że długo czekałeś na odpowiedź! 
Już wyjaśniam jak to działa, podpowiadanie działa na podstawie historii płatności użytkownika w kontekście urządzenia z którego korzysta - jeśli na telefonie najczęściej płacisz BLIKIEM,  a w przeglądarce kartą, to korzystając z przeglądarki nie podpowiemy Ci BLIKa. 
W tej sytuacji najprościej będzie, jeśli usuniesz kartę lub będziesz korzystać na każdym urządzeniu z BLIKA, żeby w Twojej historii płatności odłożyło się wystarczająco dużo płatnością tą metodą.
Przykro mi, ale nie da się w inny sposób zmienić domyślnej metody płatności. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Janhalb
#8 Zapaleniec#

Hmmm, to chyba nie mój przypadek - na telefonie nie kupuję prawie nigdy… Ale OK, usunę kartę w takim razie.

Natomiast może warto rozważyć taką poprawkę, żeby to użytkownik sam ustalał, jaka jest domyślna metoda płatności - i ewentualnie zmieniał ją, jeśli akurat z jakiegoś powodu tego potrzebuje?

Dzięki za odpowiedź!

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Janhalb przekazałam już Twoją sugestię do osób, które zajmują się metodami płatności na Allegro. Dziękuję, że napisałeś do nas w tej sprawie! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów